Pomoc s kotlem Baxi Luna Platinum 1.18

   Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť, ci by ste mi vedeli poradiť ohľadom môjho problému. Mam kotol Baxi luna platinum a minimálne otáčky kotlového čerpadla mam nastavene na 80 percent. Tak mi to nastavil technik. Niekedy mam pocit, že sa mi spiatočka vracia veľmi tepla, lebo nestihne to teplo odovzdať a preto by som potreboval to zmeniť. Neviem to nikde v menu nájsť. Teda nájdem minimálne otáčky čerpadla ale nepusti ma to zmeniť na menej ako 80 percent. Vedeli by ste mi prosím pomôcť? Termostat mam siemens QAA75.

   Dobrý den, ke kotlovému čerpadlu je více parametrů, které se liší podle typu a použité řídicí elektroniky. Jestliže vám jde hýbat s hodnotou 80 (od výrobce je nastaveno 80%) až 100% a čerpadlo se podle toho chová, tak je na půl vyhráno. Nejspíše to omezuje nějaký další parametr. Hledejte další parametr s hodnotou 80, kterou případně snižte a následně vyzkoušejte i ubrat min. otáčky čerpadla. Všechny změny si zapisujte, ať se máte případně kam vrátit.

   Veľmi pekne vám ďakujem. A neviete ako sa dostáť do OEM menu? Je to chránene nejakým kódom. Ešte raz ďakujem.

   Dobrý den, abych mohl poradit musel bych znát přesný typ řídicí elektroniky (nejlépe foto). Ano, OEM úroveň je chráněná proti neoprávněnému zápisu, protože to je úroveň pro výrobce zařízení (tam už se toho dá dost zkazit). Některé OEM kódy znám, ale věřte mi, že do této úrovně nepotřebujete zasahovat ;-)

   Ja vám verím, ale prešiel som myslím cele menu a nenašiel som nikde tie otáčky čerpadla, tak ma napadlo že to bude tam v tom oem menu. Ale možno sa mýlim. Skúsim prezrieť ešte raz to menu odborník čo je chránene kódom 10*** a snáď to tam niekde bude. Ale aj tak vám veľmi pekne ďakujem za pomoc.

   Dobrý večer, zkuste to ještě projít. Pro další komunikaci bych potřeboval typ elektroniky, případně foto a nejlépe originál návod k použitému firmware (není kotel jako kotel). Pokud budou otáčky omezené v OEM úrovni, tak to má určitě pádný důvod nelze s tím bez hlubšího zamyšlení hýbat (tady už musí člověk vědět přesně co dělá), protože poté může dojít k poškození kotle.

Odesílatel: p.h@gmail.com