Přebytky z FVE

   Dobrý den. Obracím se na Vás s otázkou, zda jste se nezabýval odečtem impulsů z elektroměru pro spínání el. spotřeby k omezení přetoků z FVE. Potřebuji načítat impulsy z DM-DI24 přes Arion. Oproti AP00045 mám k dispozici pouze jeden elektroměr (z FVE). Jako zátěž bude elektrokotel se šesti stupni. Děkuji za Váš čas a pomoc.

   Dobrý den, zkušenost mám a ve spojení s řídicím systémem AMiT pozitivní. Protože používám elektroměry komunikující po RS485 (Modbus a kompletní analýza sítě), nikdy jsem nebyl nucen připojovat impulzní vstupy na DM-DI24, ani číst analogovou hodnotu (počet impulzů) z tohoto modulu. Vždy dám raději impulzní vstupy na řídicí systém.
   Pro regulaci je nejdůležitější elektroměr který měří odběr/dodávku ze sítě. V podstatě jiný nepotřebujete. Pokud ho nemáte k dispozici, tak regulaci neuskutečníte. Musí být použit, ať už napojením stávajícího od dodavatele elektrické energie (což není až zas tak jednoduché) nebo osazení podružného za hlavní elektroměr. Musíte si dát pozor jen na dostatečně velký regulační „polštář“, aby nedocházelo k odběru ze sítě. Též je důležité, že nově osazené elektroměry rozvodných závodů už měří odběr/dodávku v jednotlivých fázích tz. že pokud v jedné fázi dodáváte a v jedné odebíráte, tak bude napočítána dodávky i odběr a ne jako u stávajících elektroměrů, kde je brána suma ze všech třech fází. Nové elektroměry budou nasazovány postupně i na starší aplikace podle výměnného plánu.
   Též se platí i za doma vyrobenou a spotřebovanou energii a proto je důležité rozmyslet i návratnost.

Odesílatel: pavel@seznam.cz