Přemístění prostorového přístroje QAA

   Dobrý den, pane Valtře. Počátkem roku 2014 jsem se na vás obrátil s prosbou o pomoc o vyřešení správnosti zapojení prostorového termostatu siemens QAA 75 a regulaci Siemens RVS63.283/109. Vše dopadlo ke spokojenosti, přijel pan Miroslav Legutko a vše zprovoznil. Ještě jednou vám oběma děkuji.
   Nyní se na vás obracím s prosbou o pomoc, co se týče přemístění zmíněného prostorového termostatu. Ve dvoupatrovém domě (všude podlahové teplovodní vytápění – kotel na tuhá paliva) se potýkáme s problémem vytápění horního patra. Dokud jsme byli v domě pouze s manželkou, chladnější ložnici jsem neřešil. V patře máme ale i dětské pokoje. V přízemí teplota 22 °C – v patře někdy i 21 °C. Zkoušel jsem různě seřizovat průtoky, zejména ubrat v přízemí, ale téměř bez úspěchu. V přízemí – obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou = jedna velká místnost – trávíme 80 procent času, a i díky tomu nastavená teplota (22) je zde snáze dosažena. Zatímco v patře je o zhruba 2 stupně méně... Můj dotaz zní, zda existuje nějaké řešení, jak dostat komfortně, aniž bych musel sekat do zdi, dostat termostat do patra. Nebo existuje nějaká možnost bezdrátového čidla, podle kterého by se termostat řídil? Děkuji moc za vaši radu.

Dobrý den, navrhuji dvě řešení:
 1) Omezení vlivnosti prostoru (předpokládám osazení venkovního snímače) parametry 750; 760; 726 a správně nastavená ekvitermní regulace. Vhodnost – beznákladové řešení, ale náročné na kvalitní nastavení regulace i topného systému.
 2) Použití bezdrátového prostorového přístroje. Rádiový modul AVS71.390/109 + prostorový přístroj QAA78.610/501. Vhodnost – dražší řešení, prostorový přístroj nemá podsvícení, dosah podle podmínek avšak max. dvě patra nebo 30 metrů, pro kvalitní funkci nutnost uvedení do provozu odborníkem.

Dobrý večer. Děkuji za radu a hlavně váš čas. Přiklonil bych se k první variantě. Snad dokáži nastavit...

Odesílatel: m.e@gmail.com