Připojení CW 100

   Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Ke kotli JUNKERS ZWSB 22/28-3 E jsem zakoupil ekvitermní regulaci JUNKERS CW 100. Nainstaloval jsem regulační jednotku podle návodu (regulaci zapojil do svorek BB, čidlo venkovní teploty jsem zapojil do svorek R, A). Při základním nastavení regulační jednotky jsem zvolil automatickou konfiguraci. Po zapojení funguje pouze ohřev TUV (při odpuštění TUV kotel automaticky vodu dohřeje na stanovenou teplotu). Ohřev výstupní teplé vody nefunguje. Kotel nesepne na ohřev teplé vody ani když na regulační jednotce nastavím teplotu v místnosti na 27 stupňů (aktuální teplota v místnosti je 18 stupňů, teplota na venkovním čidle je - 2,7 stupňů). Nevíte, v čem může být chyba?

   Dobrý den, nepíšete, jestli je to nová nebo stávající instalace, co ukazuje kotel, CW 100, ani podrobnosti o topném systému, proto jen obecně.
   Připojení: zkontrolujte, jestli je osazena propojka mezi svorkami (LR) a (Ls) (nemáme prostorový termostat). Nejspíše se jedná o přepis, ale zkontrolujte napojení venkovního snímače na svorky (A) a (F). Připojení regulátoru na svorky (B), (B) je správné.
   Nastavení: Levé točítko na kotli se symbolem radiátoru musí být nastavené na hodnotu 1 až 6 podle použitých spotřebičů (podlahové topení, radiátory). Na CW 100 je nejdůležitější mít nastaven parametr „Start vytápění“ na hodnotu ANO. Myslím si, že pokud chcete dosáhnout optimálního provozu, tak by vám měl regulátor nastavit odborník (chod motoru u auta si též neladíte sám, ale dáte to do servisu). Jestliže toto není cesta, a máme to udělat v odpovídající kvalitě, tak potřebuji podrobně popsat topný systém, nejlépe s fotkami a vypsat všechny parametry, včetně servisních s aktuálně nastavenými hodnotami.

   Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Asi už vím, kde bude problém. Všechna nastavení co popisujete mám správně, ale nikde jsem se nedočetl, že má být můstek mezi (LR) a (Ls) a ten tam nemám, protože jsem odstranil pokojový termostat, který tam nainstalovala "odborná" firma a můstek jsem tam nedal. Přitom je zobrazen na schématu elektrického propojení, nějak sem si to neuvědomil :(.
   Co se týče svorek (A) a (F), tak ty jsou uvedeny ve schématu, ale na kotli jsem viděl (A) a (R) - je to moc malým písmem, takže jsem se asi přehlídl.
Souhlasím, že by nastavení měl provádět odborník, ale rodiče (důchodci) si nechaly nainstalovat nový kotel a "odborná" firma jim k tomuto kotli dala pokojový termostat (on/off) a jen za práci si vzali kolem 1500 Kč. Proto jsem jim koupil ekvitermní regulaci a pokusil se ji zapojit a ušetřit aspoň za tu instalaci.
Jak dojedu z práce, tak tam dám ten můstek a snad se kotel rozjede. Kdyby se vyskytla ještě nějaká zrada, můžu Vás kontaktovat? Zatím moc děkuji.

   Dobrý den, kontaktovat mě samozřejmě můžete. Před osazením můstku si nezapomeňte kotel vypnout (na svorkách je 230V). Jen upozorňuji, že špatně nastavená regulace je horší než žádná, proto věnujte nastavení potřebnou pozornost. Topný systém se chová jako celek a jeden špatně nastavený parametr může celou snahu zmařit.

   Dobrý den, po vložení můstku se mi na regulátoru objevila hláška A12 815, Vyresetoval jsem ji, provedl nastavení pomocí automatické konfigurace a vše fungovalo bez problému, ale po cca 3 hodinách se porucha objevila znovu. Navíc na regulátoru je nastavena teplota na 22,5 stupně a po třech hodinách bylo v místnosti jen 21 stupňů (o půl stupně víc, od nastavení).
Něco asi není ještě v pořádku :(

   Dobrý den, tuto poruchu jsem našel popsanou v německém manuálu http://at.documents2.junkers.com/download/pdf/file/6720842368.pdf, ale nejsem z toho vůbec moudrý, snad budete úspěšnější.
   Jestliže je nastavena autoadaptace, tak se regulátor „učí“ vytápěný prostor a pár dní může trvat, než docílí vhodných parametrů. Není-li nastavena, tak musíte některé parametry dostavit ručně. Bez podrobností a nastavení regulátoru vám nemohu pomoci.

Odesílatel: roman@der.cz

Komentáře

Venkovní snímač

Dobrý den. Chci připojit rovněž regulaci CW 100, ale ke kotli Junkers ZSB Cerapur Smart 22-3 CE. V návodu regulace se píše, že je na 24 V a připojena dvoužilovým kabelem na BB, to je jasné, ale u venkovního čidla se píše, že instalace je uvedena v návodu pro kotel, kde se o venkovním čidle nepíše nic, pouze o připojení regulace Vyp/zap dvoužilovým kabelem, avšak na 230 V namísto můstku do svorek LR Ls, nebo o připojení plynulé regulace na 24 V, avšak třížilovým kabelem na ST19 na svorky 1, 2 a 4. Venkovní čidlo má samozřejmě dvě svorky. Pokud je zapojení regulace na svorky BB správně, kam tedy zapojit venkovní čidlo? Děkuji za odpověď. Ondřej

Venkovní snímač - odpověď

Dobrý den, v instalačním návodě je připojení znázorněno na straně 14, položka 28. Na nízkonapěťové svorkovnici je zapojení takovéto: svorky (B;B) – regulátor s komunikačním rozhraním; svorky (4;2;1) – analogový regulátor; svorky (F;A) – čidlo venkovní teploty.

Junkers chyba a12 815

Dobrý den, taky jsem nad tím bádal a vyřešil to. V servisním módu (3 sek stisk menu) položka "čidlo rozděl." je nutné dát NE. Jinak CW 100 hledá čidlo k tomuto hydraulickému rozdělovači.