Problém s vytvořením SW modulu pro měření tlaku v DetStudiu

   Vážený pane Valtere, jmenuji se Tomáš … a hledám u Vás pomoc. Jsem začínajícím programátorem MaR a řeším nyní projekt s malou kotelnou s kondenzačními kotli. Hledal jsem, kde jsem mohl, ale nikde jsem nic nenalezl. Napsal jsem dokonce technické podpoře fy AMiT, zdali by mi nepomohli, ale zatím mi nenapsali, proto hledám pomoc i u Vás.
   Potřebuji zjistit, jakou syntaxi z programátorského bych měl použít pro čidlo na měření tlaku v potrubí TV z důvodu např. náhlého poklesu z důvodu havárie (únik vody). Nikde jsem zatím nic nenašel. Žádné info. Používám systém Amini4DW2. Čidlo by mělo být napojeno na AI0.0. Prý se to dá řešit i přepočtem pomocí proudové smyčky. Budu velice vděčný za každou Vaši radu. Přeji pěkný den.

   Dobrý den, není mi úplně jasné, co přesně chcete použít, jestli digitální manostat pro limitní stav, poté by měl být na digitálním vstupu, nebo analogový snímač tlaku (napovídalo by tomu použití analogového vstupu), ale nenapsal jste jaký bude mít výstup (proudový nebo napěťový) a následně co dál s tím v programu. Pro nějakou užitečnou (konkrétní) radu nebo příklad budu potřebovat jasné zadání.
   Dobře míněná rada (jak na mě mail působí): Měl byste absolvovat školení u firmy AMiT, protože poté by byl tento dotaz nejspíše bezpředmětný. Dále mi připadá, že jste si pro začátek vzal velké sousto, jak z technologického, tak programátorského hlediska. Doporučoval bych minimální roční praxi u zkušeného „Maráka“ a osahat si „jak se to má správně dělat.“ Též by vám mohla pomoci moje kniha, která byla psaná právě pro začínající programátory a techniky MaR.

   Dobrý den, Vaši knihu mám a na školení jsem byl. Nicméně pokud s těmito systémy neděláte hned od začátku ihned po školení, spoustu věcí zapomenete. Jsem u zkušeného "maráka", ale ten po mne chce na začátek za ty čtyři měsíce, kdy tady jsem, tolik věcí, že si asi nevidí do pusy… Toto čidlo na měření tlaku v potrubí má být připojeno na analogový vstup v proudovém rozsahu (4-20) mA. Z AMiTu mi již napsali. Jedná se o příkaz AnIn, s ostatním si již poradím. Ale děkuji, že jste mi odepsal.
Kdybych náhodou potřeboval s nějakou maličkostí do budoucna Vaši radu, mohu se na Vás obrátit?

Dobrý den, začátek je vždy těžký… ;-) Někdy mi to připadalo jako test odolnosti – slabší kusy odpadnou. Tím si musí projít každý, a kdo projde je zocelen. Přeji hodně zdaru a síly. Obrátit se samozřejmě můžete.
Něco pro inspiraci:

//Tlak v systému topení
AnIn #PT011, AI0_okam[0,0], 20.000, 4.000, 20.000, AI0_meze[0,0], AI0_meze[0,1] //meze v kPa
Let Fax = AI0_okam[0,0] + AI0_filtr[0,1] //okamžitá hodnota + srovnání případné chyby měření
Filtr1R Fax, Fbx, AI0_filtr[0,0] //filtr hodnot – základ 5s
Let PT011 = long(Fbx*10)/10 //oříznutí na jedno desetinné číslo

Pane Valtere, velice si cením Vaší podpory. Děkuji!

Odesílatel: ard@synerga.cz