Prostorový termostat Protherm

   Dobrý podvečer pán Valter ja by som mal otázku pri ekvitermike kotla Protherm potrebujem ku kotlu originál izbový termostat pre komunikáciu s kotlom. To by so potreboval pre suseda. ďakujem.

   Dobrý večer, to je spíše dotaz na výrobce kotle ;-) Nenapsal jste typ kotle a ani co je to za kotel, to se potom těžko odpovídá, takže všeobecně. Ke všem kotlům (elektrokotle, plynové kotle, kotle na LTO atd.) až na pár výjimek se vždy nějakým způsobem dá připojit jakýkoli prostorový termostat ZAP/VYP (chci, nechci topit), kterých je většina.
   U „chytrých“ kotlů s plynulou regulací hořáku použitím tohoto termostatu zněkolikanásobíme počet startů hořáku a tudíž zvětšíme spotřebu paliva. Zde doporučuji prostorové regulátory, někdy chybně nazývány termostaty, které s kotlem komunikují po datové sběrnici a proto má kotel aktuální informaci o prostorové teplotě, kterou použije pro optimalizaci běhu hořáku. Pokud budete chtít použít prostorový regulátor, tak se vždy dá najít ještě nějaký jiný, který komunikuje na stejném typu sběrnice, ale je vždy lepší použít regulátor výrobce nebo minimálně s ním probrat jestli bude vámi vybraný regulátor fungovat s daným kotlem.
   Na internetu nebývají všechny možnosti, takže si ujasněte, co vám na termostatu výrobce nevyhovuje, zavolejte nebo napište na technickou podporu výrobce a oni vám určitě poradí nejlepší variantu.

   Jedna sa o kotol PROTHERM TIGER 24 KTZ závesné prevedenie kotla s nadštandardnou výbavou, plynulá modulácia výkonu, vstavaná ekvitermická regulácia, príprava TV v zabudovanom zásobníku s objemom 45 l, zapaľovanie el. iskrou, autodiagnostika, ochrana proti zamrznutiu kotla aj zásobníka, všetky bezpečnostné prvky, by-pass, 8 litrová expanzná nádoba vykurovacej vody, 2 litrová expanzná nádoba a poisťovací ventil teplej vody, vstavané obehové čerpadlo, dopúšťací ventil so spätnou klapkou, funkcia Leto - Zima , SPIN systém, systém kontroly odtahu spalin, tlačidlové ovládanie s displejom.

   Dobrý den, kouknul jsem na ten kotel a je připraven na:
Pro ovládání kotle pokojovým regulátorem lze použít pouze takový regulátor, který má beznapěťový výstup, tzn., že nepřivádí do kotle žádné cizí napětí. Minimální požadovaná zatížitelnost výstupních kontaktů regulátoru je ~ 24 V / 0,1 A.
   Z toho vyplývá, že můžete použít skoro jakýkoli prostorový termostat ZAP/VYP (chci, nechci topit).

Odesílatel: jar@seznam.cz