Protherm 9KE bezpečnostní termostat pro podlahové vytápění

   Dobrý den, mám zakoupený kotel Protherm Ray 9KE. Nemohu nalézt informaci, kde koupit bezpečnostní termostat pro podlahové vytápění. Není součástí dodávky a rád bych měl vše pro instalaci připraveno. Budu rád, budete-li moci poradit.

   Dobrý den, hodně záleží, kam má být osazen, a proto není snadné poradit správný typ. Já mám výborné zkušenosti s tímto https://www.zefin.cz/Produkty/termostaty-a-regulatory/kapilarove-termostaty/rak-tw.1000b-jimkovy-a-prilozny---sleva-20__s670x139p.html. Je dražší, ale je na něj spoleh, což je u bezpečnostního prvku hlavní.
   Nevím, jestli je vůbec vhodné kupovat tyto věci dopředu, protože pokud je nedodá montážní firma, tak nebude na ně držet záruku a už vůbec ne na topný systém jako celek. Při jakýkoliv problémech bude znít věta „To jsme nedodávali, a proto vám to chodí špatně, to se nedivte“. Tato a podobné věty zní na můj vkus až moc často :-(
   Většinou výmluva, je částečně mají pravdu, záleží na okolnostech. Funkční topný systém není jen poskládání jednotlivých komponent k sobě, ale musí to mít myšlenku ;-)

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď.
Komponenty nechám určitě zcela na topenářích, tyto zkušenosti po všech stavebních pracích jsem už také načerpal. Jsem ale rád, že mám typ, který jim mohu uvést.

Odesílatel: jen@seznam.cz