Protherm Medvěd Condens

   Dobrý den, chtěl jsem se na vás obrátit s pomocí při nastavení kondenzačního kotle Protherm Medvěd Condens 25 (7-25 kW). Umístěn je ve starém, zatepleném dvoupatrovém domě s jedním topným okruhem a okruhem na ohřev vody v 200l zásobníku. Současná spotřeba byla kolem 34MWh. Radiátory jsou deskové Korado, v jedné dolní místnosti je vodní podlahové topeni. Chtěl bych pokud je má úvaha správná, udělat následující. Zapojit na kotel ekvitermní čidlo, které v topné zóně bude řídit teplotu vody do topeni – kterou nechám co nejnižší. Na radiátory osadím "chytré" hlavice, které budou řídit teplotu v pokojích. A teď nevím, zda se da na kotel nasadit i jeden z Protherm ebus termostatů, které ale budou pouze zobrazovat stav kotle a případně teplotu TUV, a na noc kotel vypne (a bude čekat např. na pokles pod 19 stupňů v referenční místnosti). Případně jaké jine řešení byste navrhoval.

   Dobrý den, byl jsem na dovolené, tak trochu se zpožděním… Navrhuji postup:
 1) Zprovoznit ekvitermní regulaci. U vašeho kotle musí být použitý ekvitermní eBus regulátor Protherm (sám o sobě kotel ekvitermní regulaci neumí, tady podle dokumentace – jde připojit venkovní snímač, ale nejde nastavit topná křivka) řady Thermolink nebo Examaster s připojeným čidlem venkovní teploty, které zajišťují i regulaci přípravy TUV. Nejlépe si nechat poradit vaším servisním technikem kotle.
 2) Správně nastavit průtoky jednotlivými radiátory a tím zajistit plynulé natápění jednotlivých místností na požadovanou teplotu.
 3) Jestliže jsou místnosti, kde budete chtít prostorovou teplotu měnit vícekrát za den, tak osadit „chytré“ termohlavice, ale počkal bych s tím minimálně jednu topnou sezónu. V 90% případů při správném zaregulování průtoků uživatelé tento krok neudělají, protože je to zbytečná investice a zdroj poruch.

   Dobrý den, děkuji za info. Ty chytré hlavice jsem navrhoval spíše pro integraci do stávajícího zigbee systému a pro moji vlastní pohodlnost. Ponechám tedy ty starší a pohraju si s nastavením průtoku. Regulátor použiji MiPro nebo Misense, zobrazuji i chybové stavy a vypadají "lepe" :-)

Odesílatel: jh@gmail.com