Průtok kotlem Ray Protherm 9kW

   Dobrý den. Již týden mi trvá rozběhnutí nové podlahovky s elektrokotlem Protherm 9kW. Samotná podlahovka navrhnuta odborníky a dělaná svépomocí, cca 700m hadic 16mm. Systém jsem odvzdušňoval xkrát a xkrát. Pomocí externího čerpadla, pomocí vody z řádu, jak samotné okruhy na síně, tak i přes kotel. Kotel mi neustále signalizuje malý průtok 0,01l/min. Na plovacích je tento průtok patrný max na dvou otevřených okruzích. Když přepnu čerpadlo kotle D93 na plný chod, ukáže sice hodnotu 20l/min, ale fyzicky na plovacích se nic nemění. Jedna vlaštovka se podařila a systém běžel, jak má několik hodin, a to po zákroku, tlakování vody do kotle a přímo z kotle druhou stranou ven. Vypláchl se, dotlakoval a běžel, jak má ...čerpadlo psalo cca 7l/min a vše krásně jelo. Po těch pár hodinách opět zmizel průtok a od té doby se mi nedaří, ač odvzdušňuju, proplachuji kotel a vše dokola. Volal jsem i servis a odpověď, že to musí být někde přicpané. Čerpadlo nejede, jak má ani pro zkratovaném vývodu, takže problém je kotel. Máte nějaký nápad, čím by to mohlo být? Velice děkuji a hezký den.

   Dobrý večer, pokud jste zkratoval topnou a vratnou vodu, tak problém musí být v kotli. Vyděl bych to na zavzdušnění. Měl by tam být automatický odvzdušňovák (povolit čepičku, aby fungoval) u čerpadla a manuální nahoře výměníku. Tam bude asi ten problém, že je zavzdušněný výměník a nedochází k cirkulaci média.
Upozorním, že uvedení do provozu by měl provést technik proškolený od výrobce. Asi by stálo zato, ho zavolat…

Dobrý večer. Děkuji, toto vše proběhlo a technika nějakého tedy sháním, vzduch by tam být neměl, proběhlo to i za doprovodu topenáře. Snad to nějak dopadne. Děkuji za Váš čas ;-)

Odesílatel: home@email.cz