PT59 nastavení bytovka

   Dobrý den, pane Valter. Topím v bytovce o 16 bytech. Regulátor PT 59 je v kotelně se dvěma kondenzačními kotli Therm KD 45 + venkovní čidlo. Každý byt má termoregulační ventily Heimeier.
   Topil jsem podle ekvitermní křivky, a teď začínám zkoušet AUTO - křivka 11 (dobrá volba?). Na auto to jelo celý den a noc po 3 dny a každý den jsem měl stejnou teplotu a 4 den klesla teplota jednomu z bytů z 22,8 o 1 stupeň. Proč?
Je chyba v nastavení, nebo lidé zastavili ventily, že to topilo méně?
   Ventily nejsou seštelované, každý byt si reguluje sám. Nastavení podle kotelny: 0:20; 4:20; 8:20; 12:20; 16:20; 20:20. Registrační interval – 15. Rychlost reakce -12. Jestli byste byl tak laskav a poradil, kde je chyba, popřípadě jak lépe nastavit.

   Dobrý den. Posun K křivky v režimu AUTO je možný jen při regulaci na prostorovou teplotu. Protože máte regulátor umístěný v kotelně, tak tuto funkci nemůžete použít, tady pokud nechcete regulovat teplotu do topení podle prostorové teploty v kotelně ;-) Podle zaslaného popisu bych nastavil:
• Jen dvě topné fáze: Den – 22°C; Noc – 19°C; případně ubrat přes oběd, jestli je složení bytovky bez „důchodců“. Šest zlomů je zbytečných, neušetříte skoro nic, ale pokud vám to vyhovovalo, tak asi neměnit. Pozor na to, že i když neregulujete na prostorovou teplotu, tak jí nastavujete v časovém programu. Změnou požadované prostorové teploty děláte paralelní posun topné křivky a tím ovlivňujete teplotu topné vody, tz. že nestavované teploty jsou jen orientační a závisí na správném nastavení topné křivky.
• 4. Režim – 0.
• 6. Minimální teplota UT – 10°C.
• 7. Maximální teplotu UT – podle systému; píšete, že jsou radiátory, takže asi 85°C.
• 8. Číslo K křivky – to co jste měl nastaveno před AUTO korekcí – jinak pokud klasický radiátorový okruh tak standard – 21 (rozmezí 11-23).
• 9. Posun K křivky – pro jednoduchost 0 a korekci dělat změnou požadované teploty v čas programu.
• 10. Izolace budovy – dobrá, případně střední pokud je bytovka takzvaný „papírák“. Pokud jste měli dříve nastavenu křivku 11, tak toto nepředpokládám.
• 11. Reg. interval v minutách – 15min.
Ostatní parametry jsou nepodstatné.

Odesílatel: pavel@seznam.cz