Regulace FW200 a individuální regulace místností BMR

Dobrý den pane Valter, narazil jsem na vaše stránky týkající se regulace a dovoluji se Vás zeptat na Váš názor na toto:
Pořídil jsem nová kotel JUNKERS ZSBR 16–3A + ST120-2E, k tomuto kotli mi topenář dodal regulační jednotku FW 200 - http://www.junkers.cz/vyrobky/regulace-a-prislusenstvi/regulace-kotle-bosch-heatronic-iii/ekvitermni-regulatory/fw-200/.
Již z dřívějšího bydliště mám komponenty pro ekvitermní regulaci dle http://www.bmr.cz/index.php?option=com_content&view=section&id=1&Itemid=8&lang=cs tzn. termopohony BMR 24V, řídící jednotku, digitální čidla. Mám proveden rozvod sběrnice k jednotlivým tělesům a propojení čidel a teď jsem v rozpacích, jak zkombinovat tuto regulaci s regulací FW 200 od kotle. Jestli tomu dobře rozumím tak regulace F200 má venkovní čidlo a samotná krabička regulace pokud je umístěna v jedné referenční místnosti reguluje provoz kotle. Pokud bych ale chtěl regulovat teplotu v jednotlivých místnostech systémem BMR nevím, jak tyto dva systémy zkombinovat. Pokud byste měl chvilku čas na můj problém, byl bych Vám vděčný za radu.
Sice jsem si dnes objednal Vaši knihu, ale než mi dorazí, chtěl bych znát ještě Váš názor.Dobrý večer, to je dobře, že jste si knihu zakoupil. Tam se dočtete, že kombinace takovýchto systémů je vždy problém, ale není neřešitelný. Řešení je celkem uspokojivé, ale musí být dodrženy všechny body postupu.
1) Kotel s použitým regulátorem je nejlepší volbou, protože regulátor optimalizuje provoz hořáku a proto do tohoto systému nijak nezasahujte. Protože pracujete s prostorovou teplotou, tak je důležité správné osazení prostorového regulátoru. Tímto máme vyřešen nejideálnější provoz kotle.
2) V místnosti kde je osazen prostorový regulátor kotle FW 200 neosazujte akční členy regulace místností (BMR) ani termostatické hlavice a radiátory nechte otevřeny na maximum. V ostatních místnostech osaďte individuální regulaci místností (BMR) podle libosti.
3) Většina kotlů má svorky na osazení prostorového termostatu nebo spínacích hodin pro povolení provozu kotle. Tímto, většinou spínacím kontaktem říkáme kotli, zda požadujeme topnou vodu. Většina individuálních regulací místností má modul pro odepnutí zdroje tepla při uzavření všech spotřebičů tepla. U výrobce BMR je modul kotle pod označením KC-NET. Tento modul připojíme na svorky kotle a budeme ho zapínat od požadavku topných okruhů.
*) Celý systém by měl poté následně fungovat takto:
Jakmile chce alespoň od jedné místnosti požadavek na topnou vodu, tj. chce topit je koncovým modulem KC-NET povolen provoz kotle. Kotel si řídí výkon podle venkovní teploty a rozdílu žádané/skutečné prostorové teploty tj. optimálně. Po dosažení teploty v prostoru FW 200 nebo uzavření všech radiátorů je kotel odstaven. Tento systém má jen dva větší nedostatky. První je, že musí být opravdu vhodně osazen prostorový regulátor FW 200 (více v knize). Druhý nedostatek je v zadávání žádané hodnoty prostoru ve dvou zařízeních tj. v regulaci BMR a regulátoru FW 200. Časový program obou zařízení by měl být shodný.
Toto jen pro začátek a rychlou odpověď. Pokud budete mít další otázky, tak mě neváhejte kontaktovat ;-).

Odesílatel: a@is-vys.cz