Regulace NTS-2

   Dobrý den, prosím Vás dovedl byste nám poradit jak na velmi starou regulaci NTS-2 ke kotli Vaillant? Na té regulaci je kolečko, do kterého se dávají "trny" modrej nebo červenej, ale nedaří se nám nastavit zapnutí a vypnutí, resp. topí to pořád. Ty trny jsou jeden kratší a jeden delší. Bohužel návod není ani nikde na webu.

   Dobrý den, vpravo máte dva přepínače, které musí být oba dva nahoře, aby regulace fungovala automaticky (jestli si to tedy dobře pamatuji). Vlevo jsou spínací hodiny, které přepínali denní a noční režim, ale nepamatuji si, která barva co dělala. Mám za to, že funkce byla obrácená oproti klasickým spínacím hodinám, tj. červená zapínala denní provoz a modrá zapínala noční provoz. Aby došlo k vypnutí při nočním režimu musel být posuvník s měsíčkem úplně vpravo. Byl to takový pokus o plynulou regulaci a může se stát, že součástky zestárly tak, že už je regulace nefunkční a chyba není způsobena nefunkčními spínacími hodinami. Navrhuji tento postup:
   Nastavte posuvník „měsíček“ nejvíce doprava, přepínače nahoru a nasaďte jen modré přepínací zarážky. Do 24 hod. by mělo dojít k vypnutí. Pokud ne, zkuste nasadit červené přepínací zarážky. Pokud ani poté nedojde k vypnutí, tak je problém ve spínacích hodinách nebo regulaci. Pozvěte si nějakého zručnějšího místního elektrikáře a ať prověří funkci spínacích hodin. V nich je malý mikrospínač, který nejspíše odešel. Pokud bude při rozpojení/sepnutí regulace vypínat, tak je problém ve spínacích hodinách a ty vám bez problému opraví nebo vymění. Pokud nebude regulace reagovat, je problém v ní a tam není na výběr a musí se nahradit novou. Předejdu otázce proč. V regulaci jsou součástky staré konstrukce, které budou na pokraji životnosti. Pokud to opravíte a vyměníte jen některé, tak za chvíli odejdou ty další a nakonec je z toho nová regulace. Když spočítáte následně cenu oprav, tak to je dražší než nová regulace a ještě je technik za blbce.

   Dobrý den, mnohokrát díky! Vámi uvedený postup vyzkoušíme přes příští týden a uvidíme, co se bude dít.

Odesílatel: mk@gmail.com