Regulace sprite drone

Dron Dobrý deň, chcel by som sa Vás opýtať, že či by ste mi vedeli poradiť s reguláciou vrtuľníka ktorý ma 2 vrtule coaxialne. Je to také iste ako keď si zadáte do googlu "Sprite drone". Využívam v ňom senzory ako magnetometer a utrazvukovy snímač. Som v tom začiatočník a bol by som rád keby ste ma vedeli naštartovať v tomto. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

Dobrý den, nikdy jsem se nezabýval řízením u leteckých modelů. Působím spíše v regulaci tepla, takže Vám všeobecně moc neporadím. Možná, pokud mi popíšete, co přesně snímají čidla, akční členy (jaké motory) a jak byste si představoval řízení + ovládání, tak ze mě možná dostanete užitečnou (použitelnou) radu. Rád přijímám výzvy.

   Senzory sú tam na to, aby udržali zariadenie v určenej výške (ultrazvukový snímač) a to v akej polohe sa nachádza a otáčky sa upravili tak, aby sa zariadenie nevytáčalo (Magnetometer) a žeby tam bola odchýlka medzi tými dvomi vrtuľami ktoré sa otáčajú oproti sebe. Motory sú tam striedavé s výkonom 140 W. Riadenie by som si predstavoval tak, že keď by som držal v ruke zariadenie v nejakej výške a zapol spínač tak vrtule sa roztočia a zariadenie si udrží približne stabilitu v tej výške a nebude sa vytáčať. Dúfam, že Vám to pomohlo.

   Posielam aj schému na ktorej je vidieť, že čo všetko tam mam. Namiesto gyroskopu je tam magnetometer.

Schéma

   Dobrý den, začal bych plynulým startem obou motorů současně. Bude to chtít pár testů, než přijdete na optimální otáčky, náběhovou a seběhovou rampu pro hladký průběh. Bude podle mého hodně záležet na vyvážení a hmotnosti dronu.
   Jako druhé bych u jednoho motoru nastavil konstantní otáčky a do druhého zavedl zpětnou vazbu od magnetometru, která by dolaďovala otáčky druhého motoru po startovací fázi. Startovací otáčky druhého motoru by měly být stejné jako u prvního motoru a zpětná vazba by jemně ubírala/přidávala otáčky. Zde bych to viděl na PID regulátor, který by reguloval na jinou než nulovou odchylku od stabilního stavu. Myslím si, že budete potřebovat všechny tři složky regulátoru a celkově bude muset být regulační smyčka hodně rychlá. Složky regulátoru budou nejspíše na nízkých hodnotách.
   Jako poslední bych řešil udržení konstantní výšky. Opět regulátorem, který by upravoval konstantní otáčky prvního, potažmo druhého motoru podle zpětné vazby ultrazvukového senzoru. V podstatě podobný postup jako u druhého bodu.
   Toto je základ, který jsem schopen určit, bez podrobnějšího popisu chování dronu. Kdyby se nedařilo, napište chování a pravděpodobně budu moci určit chybu. Je to zajímavý projekt, dejte vědět, jak jste dopadl. Děkuji.

Odesílatel: d@gmail.com