Regulátor Honeywell Smile SDC 12 31E

Pane Valter mám na vás dotaz. Regulátor najednou po deseti letech začal displej blikat v různých kmitočtech a nejde to zastavit, ani nastavit žádný program. Potřebuji poradit, jestli se někdo zabývá opravami nebo jestli nestačí přehrát program. Díky a přeji krásný víkend.

Dobrý den, mám po operaci, takže trochu se zpožděním ;-).
Pokud by blikal ve stejné frekvenci, tak bych řekl, že se dostalo síťové napětí 230V 50Hz na nízkonapěťový digitální nebo analogový vstup (což se mi už také stalo - to je tak, když se topenář hrabe do regulace), který je galvanicky oddělen a výrobek je kvalitní, ale protože píšete, že frekvence jsou různé, tak to asi váš případ nebude, ale chtělo by to zkontrolovat.
   Nejspíše bude problém někde v napájecí části regulátoru, která byla poškozena přepětím. Tento PŘEDPROGRAMOVANÝ regulátor je s pevným softwarem, takže SW nepřehrajete a myslím si, že by to ani nepomohlo.
   Já osobně bych postupoval takto: Zkusil bych nějakého místního opraváře televizí nebo elektroniky ať se na to podívá, ale maximální cena 1000Kč, protože pokud se mu to nepodaří za tuto cenu opravit (součástky jsou za minimum, ale hlavní složku dělá čas, což bude něco přes hodinu), tak to nemá cenu. Se složitějšími opravami mám špatné zkušenosti, protože za chvilku odejde něco jiného (regulátor už není nejmladší). Když to nepomůže, tak kontaktovat dodavatele (hlavně kvůli nastavení regulátoru), ať to dodá nový a informovat se u výrobce na možnost slevy při záměně nefunkčního regulátoru za nový. Opravu u firmy Honeywell nedoporučuji, protože co vím, tak dodací časy jsou extrémně dlouhé.

Pane Valter díky za rady a přeji brzké uzdravení. Jak si takto dopisujeme tak regulátor se po měsíci zastavil a chodí opět normálně.

Odesílatel: rudolf@seznam.cz