Servomotor zapojení

Dobry den. Získal jsem servomotor 52345 0350/tv kpm 1.25 90 stupňů. Jsou tam koncáky, ty jsem obešel. Ale nemůžu ho rozchodit, jen v něm bzučí. Nevíte, jak to má být zapojené? Nevím, co to je asi cívka, tak ta je hranatá. Zkrátka nevíte, jak ho zapojit? Moc dekuji.

   Dobrý den, jako první zkontrolujte, jestli je motor na 220V. Jako druhé zkontrolujte, jestli není motor přetížen (zatuhlá nebo zkřížená převodovka). Nejlépe rozpojit od převodovky a zkusit, jestli se nezačne točit. Takto se chová motor, když nemá sílu se roztočit.
   Podle čísla mi to nic neříká, tak obecně o této řadě servopohonů. Klasický motorek s rozběhovým kondenzátorem. Hodnota kondenzátoru by měla být napsaná na motoru. Pokud je kondenzátor špatný, tak se motor nerozběhne, což by mohl být též váš případ. Z motoru vedly tři dráty (černý, červený, hnědý). Schéma bylo vylepeno na vnitřní straně víka. Černý připojit na N. Červený na jeden pól kondenzátoru, hnědý na druhý pól kondenzátoru. Fázi připojujeme na červený nebo hnědý drát, podle toho, na jakou stranu se má motor otáčet. Fotky by pro případnou další komunikaci pomohly.

Tak motor už jsem rozběhl. Jde parádně. Jen jsem to měl blbě zapojené. Otáčí se 1.25 otáčky za minutu. Což myslím na prase může zůstat. Převodovku jsem vyčistil a namazal. Tak děkuji za odpověď.

Dobrý večer, otáčky se mi zdají dost malé. Snad, když budete málo topit, tak to půjde. Grilování bude o to déle trvat. Zkuste, jestli to nepůjde ještě zvednout (optimum 3-5 ot/min).

Odesílatel: hnis@gmail.com