Setkání spřízněných duší 2023 IX.

Dlouhodobé motto: Vždy je dobré mít přítele, který dokáže poradit, případně „nakopnout“, když se zaseknete při řešení problému. A o tom by měla tato schůzka být!

Marácký potlach

Termín:     11. března 2023 (sobota)     10:00 – konec neurčen

Místo konání: Penzion a restaurace u Černého čápa (http://penzion-ucernehocapa.cz)
Adresa: Horní Lhota 19                   GPS: 49°5'37.573"N, 14°58'58.903"E

mapka

Program setkání:
Připravil jsem základní kostru setkání. Seřadil jsem body tematicky za sebou se jménem člověka, který tento bod navrhl. Protože se jedná o „potlach“, tak pořadí nemusí být dodrženo a nejspíše dojde i ke změně, doplnění programu. Samozřejmě dopředu avizovaná témata by se měly probrat, abychom všichni odjížděli s dobrým pocitem. Těším se na Vás!

•   Jarda – připravil jsem pár věcí hlavně o praktických zkušenostech z oboru MaR k rozproudění debaty a pro hladký start pro nové příchozí…
•   Martin – jako exkluzivní mi přijde debata nad „všemi“ systémy. ± instalace SW, dostupnost a vlastnosti HW se zkušenostmi. Když si každý připraví něco, s čím dělá, obohatí to všechny.
Mohu přispět ke Zbyňkovi s měřením 1/4h maxima a pak taky mám rozchozenu komunikaci Arduino – AMiT, a celkově mohu přispět Arduinem a jednočipové jednoduché moduly pro připojení cloud a wifi. Téma -> Arduino, jako jednoduché podpůrné prostředky pro MaR.
•   Zbyněk – Probrání různých způsobů komunikace s různými zařízeními. Tím mám na mysli srovnání komunikací typu M-Bus, Modbus, KNX, BacNet, .... Kdo co používá by si nachystal ukázku v daném prostředí, které využívá (samozřejmě nejlépe různí výrobci). Mohli jsme si ukázat výhody / nevýhody zpracování daného výrobce, případně pokud by někdo byl protokolu znalý tak by jej mohl trochu obecně pospat. Ve finále bychom mohl udělat něco jako zhodnocení výhod či nevýhod implementace různých protokolů u různých výrobců.
•   Míra – nevím jaký jsme kdo velký ajťáci, ale na posledním školení AMiT jsem si všiml, že ne všichni využívají možnosti dálkového programování, ladění a servisu pomocí různých síťových technik LTE, VPN, porty, RDP apod. Dokonce se mi zdálo jako by o tom někteří slyšeli poprvé. Mohl bych poskytnout nevyčerpávající přehled toho, co používám a s čím jsem se setkal (krátká prezentace).
•   Petr – Řešení, jak dostat informace o nejen venkovní teplotě, ale i o aktuálním počasí, včetně předpovědi do Mar systému a to zdarma (krátká prezentace).
•   Zbyněk – Zpracování systému řízení pro energetiku. Způsoby řízení nasmlouvaných odběrů, ukládání dat do nadřazeného systému, řešení výpadků v datech, …
•   Zbyněk – Regulace ¼ hod maxima a propojení s alternativními zdroji energie a bateriemi.
•   Jarda – tradičně jsem si pro Vás během roku nastřádal pár obrázků a videí na téma "Nápady" a "Fail".

Na setkání je každý vítán!