Termostat AVANSA 2007 a Junkers

   Mohu připojit termostat AVANSA 2007 na plynový kotel Junkers ZWR 24-7 KE CERASTAR. Děkuji

   Dobrý den, k tomuto kotli by měl být použit regulátor, ne termostat, aby byla zachována nejlepší regulace výkonu hořáku. Jestliže vás nutí k použití termostatu okolnosti, tak lze termostat AVANSA 2007 připojit na svorky LR a Ls (vyndat klemu). Protože pracujeme se síťovým napětím 230V, tak musí být kotel při připojování vypnutý a připojení musí provést kvalifikovaný elektrikář.

   Děkuji za odpověď mám trrp31 Junkers od roku 1996 počítám že brzy odejde avansa2007 je za 650kč. Pracuje aj na 24v tak jestli můžu napojit na B B nebo 1 2 4 svorky, tam může fungovat modulace plamene. Přeji hezký den

   Dobrý večer, na svorky B, B (datová komunikace) jde připojit jen regulátor který umí komunikační rozhraní, na svorky 1,2,4 lze připojit jen regulátor který umí napěťovou regulaci. Obyčejný termostat s kontaktem na tyto svorky nelze připojit, tedy, aby to bylo funkční.
Typ trrp31 mi nic neříká :-(

   Dobry večer. TRP31 obrázek v příloze. Děkuji

   Dobrý den, TRP 31 je napěťový regulátor, ne prostorový termostat. Nový regulátor bych řešil až to bude potřeba. Tato „stará garda“ při vhodném místě osazení vydrží velmi dlouho.

Odesílatel: l71@seznam.cz