Termostat Nest

 Dobrý den, rád bych se zeptal, zda jste již někde zapojoval k plynovému kotli Junkers Euromaxx termostat NEST. V současnosti používám termostat Junkers TR 200, nicméně rád bych ho vyměnil za NEST - je to možné?

   Dobrý den, termostat Nest jsem ještě nikdy nepřipojoval. Podle mého je to jen hezká „hračka“, ale pokud se ho rozhodnete instalovat a budete mít dobré zkušenosti, budu rád, pokud napíšete a poupravíte mé mínění o tomto výrobku.
  TR 200 není termostat, ale regulátor, který řídí výkon hořáku kotle. Je důležité si uvědomit, že žádným ON/OFF termostatem nedocílíte spotřeby plynu jako s regulátorem, i když díky učící funkci by se tomu mohl Nest přiblížit.
  Výměna za termostat Nest je možná, ale měl by to dělat člověk, který ví, co dělá (nejlépe se vzděláním elektro). Základní popis připojení podle návodů: Odpojit stávající regulátor jak v prostoru, tak v kotli. Vedle kotle instalovat Heat Link. V kotli odstranit klemu ze svorek Ls a LR. Následně propojit kotel a Heat Link takto: kotel (Ns) -> Heat Link (N); kotel Ls -> Heat Link (L) a též proklemovat na svorku (2); povolení provozu kotle (LR) -> Heat Link (3). Propojení Heat Link a Nest termostatu takto: Heat Link (T1) -> Nest (napájení 12V – zaměnitelnost svorek); Heat Link (T2) -> Nest (napájení 12V – zaměnitelnost svorek). Též možno Nest napájet bezdrátově, ale je potřeba externí zdroj napájení.

Odesílatel: petr@gmail.com