Termostat Vaillant multimatic VRC 700/6

   Dobrý den pane Valtře, obracím se na Vás s prosbou o radu. V obývacím pokoji (referenční místnost), mám umístěn termostat Vaillant multimatic VRC700/6. Na něm mám nastavenu teplotu pro denní provoz 22°C, pro noční 19°C. Problém je v tom, že se dosáhne pokojové teploty pouze 20,5°C, místo nastavené teploty 22°C. Termoventil na radiátoru v této místnosti je naplno otevřený. Vytápění je pomocí TČ Vaillant aroTherm VWL 125/6. Adaptivní topná křivka je vypnutá. Systémové schéma je na hodnotě 8. Dokázal byste mi prosím poradit, jak docílit v pokoji nastavené teploty? Předem děkuji za radu.

   Dobrý den, toto může způsobovat spoustu věcí a dal jste mi hodně málo informací, takže budu střílet od boku. Předpokládám že: prostorový regulátor nastavil profesionál; venkovní snímač je vhodně osazen; chcete použít ekvitermní regulaci; jedná se o nízkoenergetický dům; tepelné čerpadlo je dostatečně silné; radiátory jsou dostatečného výkonu a navržené na nízkoteplotní systém; nechcete používat vliv prostorové teploty (Připojení pokojové teploty = žádný).
   Jako první bych se pokusil zvednout topnou křivku o 0,5 a uvidíte, jestli dojde ke zlepšení. Pro případnou další komunikaci více popište budovu, topný systém, nastavení regulátoru, zapište venkovní teplotu + prostorovou teplotu + teplotu topné vody + číslo topné křivky + případně teplotu vratné vody, a to vše před úpravou a po úpravě topné křivky. Nejlépe i nějaké fotky. Čím více mi dáte informací, tím bude hledání chyby rychlejší a přesnější.

Odesílatel: sser@volny.cz