TF 30 dálkové ovládání Junkers

   Dobrý den Jaroslave, děkuji za ochotu pomoci. Mé požadavky na regulátor jsou prosté. Rád bych, aby to fungovalo pouze na otočení hlavic na radiátoru a aby se nahřívala voda nezávisle na času – tedy přístup k topení a teplé vodě 24hod. Samozřejmě chápu, že nebudu topit v létě :). Zkrátka nechci už nikdy tento termostat vidět a mít ho jen v jedné poloze. Moc děkuji za pomoc a zdravím!

   Dobrý den, chápu Vás, špatně nastavený regulátor je horší než žádný. Myslím si, že TF 30 se ani nedělal v češtině a jste asi první u koho ho vidím. Princip, co požadujete je v podstatě provoz bez prostorového regulátoru a venkovního snímače. Jestli jste opravdu rozhodnut na tento provoz, tak poproste nějakého servisního technika či elektrikáře, ať vám regulátor a venkovní snímač podle návodu k regulátoru odpojí. Pozor opatrně ať „neopálíte“ desku elektroniky v kotli. Pokud byste chtěl nějak trochu navést, tak potřebuji typ kotle (např. Cerapur ZBR x/x/x). Najdete to na štítku, který je na kotli. Jen upozorňuji, že správně nastavený regulátor uspoří 10-20 % plynu oproti provozu který chcete.
Pokud tomu budete chtít dát ještě šanci, tak:
 1) Ovládací kolečko dejte na pozici „sluníčko, teploměr“ a nastavte požadovanou prostorovou teplotu (RAUMTEMP SOLL). Osobně si myslím, že pokud je připojen venkovní snímač, tak regulátor nebere v potaz prostorovou teplotu a jede jen podle venkovní, tj. funguje na prostorovou teplotu NEBO venkovní, když je připojen venkovní snímač, ne v kombinaci na prostorovou teplotu s vlivem venkovní teploty. Takže pokud je připojen venkovní snímač, tak hodně záleží na nastavení topné křivky (patních bodů). Parametr „VERSCHIEBUNG“ nastavte na 4. Jestliže máte připojen venkovní snímač a poté bude držet topná křivka jinou prostorovou teplotu, tak tímto parametrem sladíte skutečnou a nastavenou teplotu.
 2) Parametr HK-FUSSPUNKT = 25°C; HK-ENDPUNKT = 75°C. Jestliže chcete topit 24hod denně, tak ostatní parametry jsou nezajímavé.
Ještě je tu možnost, kontaktovat Junkers, říci jim typ kotle a nahradit stávající dálkové ovládání za jiné s přívětivějším ovládáním.

Odesílatel: jakub@gmail.com