TR200 velký rozptyl teploty

   Dobrý den, prosím o radu. Na TR 200 mám nastavenou teplotu 21°, ale kotel začne topit, až když teplota klesne na cca 18,5°a tím pádem, je v domě chladno. Na TR 200 musím nastavit teplotu na až 25°, aby začal topit a potom ji trochu stáhnout. Mám nastaveno z důvodu nemoci trvalé topení. Kotel Junkers ZE 24-4 MFK 23 je starý 12 let. Chtěl bych, aby kotel udržoval nastavenou teplotu bez tak velkých výkyvů. Děkuji.

   Dobrý den, výkon kotle je řízen napětím z regulátoru, a protože tento systém je háklivý na provozní podmínky, tak chyba může být kdekoli. Toto se asi bez zásahu servisního technika neobejde. Nenapsal jste, jestli to dříve chodilo v pořádku. Chyba může být:
1) Špatně umístěný regulátor TR 200.
2) Vlivem stáří snímač prostorové teploty „kecá“. Zkontrolovat měřenou a nastavenou teplotu na regulátoru (návod strana 10), případně ocejchovat podle návodu strana 11. http://www.junkers.cz/pro_odborniky/dokumentace/archiv_dokumentace/archiv
3) Regulátor je starý a posílá nižší napětí než by měl.
4) Porušený kabel nebo špatný spoj – úbytek napětí na kabelu.
5) Špatné vyhodnocení na straně elektroniky kotle.

   Dobrý večer, děkuji za odpověď a mám ještě prosbu. Mohl byste mi napsat, jak se dostanu na str. 10 a 11 - kontrola a ocejchování TR 200? Nějak se mi to nedaří.

   Dobrý den, nevím kde je problém, tak popíši postup detailněji. Stáhnete návod zde: http://junkers-cz.resource.bosch.com/media/ttcz/dokumentace/archiv_dokumentace/06_regulace_ceracontrol/TR200_6720604217__CZ_vtah.pdf. Na konci dokumentu (strana 17) je obrázek č. 1, kde je nakreslen regulátor s označením jednotlivých prvků regulátoru písmeny. Na straně deset PDF dokumentu, ne návodu, tam je napsaná strana 34, je podrobný návod pro zobrazení aktuální měřené a požadované teploty. Strana 11 (35) je obdobná, jestliže vám něco nepůjde, tak to více popište. Nejspíše na vás bud mluvit regulátor německy nebo anglicky. Pokud tomu nebudete rozumět, tak to opište a já vám k tomu doplním popis.

Odesílatel: j.m@iex.cz