Upravená klimatizace

   Dobrý den, narazil jsem na vaše stránky a tak jak tam někde píšete, taky bych potřeboval nakopnout. :-) Potřebuji odladit regulaci topení v místnosti. Topím upravenou klimatizací, která má bohužel velkou hysterezi cca 2st. a tudíž se nedá hovořit o komfortu topení. Výkon se reguluje pouze NTC čidlem v místnosti. :-(

   Dobrý den, popsal jste hodně málo detailů, proto napíši, co mě prvně napadlo. Jedná se opravdu o klimatizaci (chlazení/topení) nebo jen o topení? Je regulován výkon nebo se jedná jen o spínání? Nejde hystereze či diference někde nastavit?
   Pokud se jedná o topení a spínání zdroje tepla, tak můžete použít nějaký prostorový termostat a dvojicí rezistorů simulovat velkou a malou teplotu. Protože čidlem (měřícím obvodem) tečou malé proudy, je nutné použít relé s pozlacenými kontakty.
   Postup: Podle charakteristiky snímače zvolte rezistory pro vypnuto a zapnuto. Prostorovým termostatem spínejte cívku relé s pozlacenými kontakty. Kontakty relé přepínejte rezistory, nebo pokud budete mít k dispozici jen relé se spínacím kontaktem, tak připínejte paralelně druhý odpor.

Odesílatel: kamil@centrum.cz