Vaillant regulátor eRELAX

   Dobrý den. Tápu, jak dosáhnout požadované teploty v bytě. Byl nám nově osazen na stávající oběh nový kondenzační kotel Vaillant ecotec pro VUW 286/5-3, 6.9-25.5 kW. Předtím jsme měli starý Vaillant atmosférický. Máme tam nastaveno 45 stupňů u vody a 55 stupňů u radiátorů.
   K tomu máme termostat e-relax. A zde tápu. Nastavila jsem si programy, ale kotel mi nedotopí do požadované teploty. Místo 22 stupňů to zůstane na 19.5 stupně a víc to nevytopí. Nevím, ani jakou tam mám mít teplotní křivku. V aplikaci je přednastavená hodnota 2,6. Také nevím, jestli k termostatu nemá být nějaké venkovní čidlo, protože na v aplikaci to ukazuje prázdnou hodnotu venkovní teploty.
Takže prosím o názor, jak dosáhnout požadované hodnoty, jakou mít hodnotu topné křivky.

   Dobrý den, eRELAX je ekvitermní regulátor, proto bezpodmínečně potřebuje venkovní teplotu. Dokud nebudete mít zaplněnu hodnotu venkovní teploty, tak nebude regulátor fungovat správně.
Tento regulátor nepotřebuje venkovní snímač, protože si údaj o venkovní teplotě stahuje z internetu. Proto je nutné mít správně nastavenou síť WLAN a ta musí být připojena k internetu. Zkontrolujte z mobilního telefonu připojení do sítě internet a stejné připojení nastavte v aplikaci Vaillant eRELAX Control pro regulátor.
Poté se případně ozvěte abychom doladili topné křivku, ale to mi budete muset více popsat byt a jak se teplotně chová.

   Dobrý den pane Valtře, děkuji za upozornění. Však nám to bylo divné s tou teplotou. Bohužel nám to technik nepomohl nastavit. Přitom to byla taková blbost. Nicméně aplikace je trochu složitější a člověk se musí všude proklikat, aby nastavil polohu a časové pásmo.
   Ale k věci topné křivky. Bydlíme ve vyvýšeném přízemí čtyřpatrové zděné bytovky v bytě 3+1. Bytovka není zateplená. Regulátor je umístěn v obývacím pokoji, kde je radiátor bez teplotní hlavice. V ostatních místnostech jsou radiátory s termohlavicemi.
   Takže teď už nám to snímá venkovní teplotu, máme nastavené programy, ale nedotápí to na požadovanou teplot. V programu je 20,5 ale dotopí to jen na např. 19,8. Když to přidám manuálně víc např. 21, tak to začne přitápět ale jen chvíli, na kotly se střídá radiátor a přesýpací hodiny. A stejně to dotopí max. na 20 stupňů. Má na to tedy vliv na topná křivka? Předem moc děkuji za váš čas.

   Dobrý den, bohužel nikde není pořádný návod k nastavení regulátoru, takže pro další komunikaci budu potřebovat printscreeny nastavovacích obrazovek. Dlouho jsem hledal až jsem našel něco k nastavení, ale je to v italštině :-( https://www.vaillant.it/home/prodotti/vsmart/faq/
Z tohoto dokumentu vyplývá:
 1) Termostat se 2 týdny učí chování budovy, takže nyní na drobné rozdíly nekoukejte.
 2) Práh hystereze nastavte na 0,2°C
 3) Zkontrolujte, že máte nastavené topení pro radiátory
 4) Topní křivka by vám měla stačit 1.8

Dobrý den, moc nám vaše rady pomohli. Už nám to jede. Díky za vás.

Odesílatel: jana@atlas.cz