Viessmann Vitodens 100W + Honeywell Lyric T6 termostat

   Dobrý den. Rád bych se na Vás obrátil s dotazem ohledně kompatibility kotle Viessmann Vitodens 100W a termostat Honeywell Lyric T6 - https://nejtzb.cz/bezdratove-regulacni-systemy-evohome/6461-honeywell-honeywell-lyric-t6-digitalni-programovatelny-termostat-na-stul-antracit-y6h910rw4055-5025121380652-y6h910rw4055.html.
   Rád bych jej používal jako pokojový termostat (s občasným ovládáním přes Wifi aplikaci) v kombinaci s ekvitermní regulací. Potřeboval bych potvrdit kompatibilitu kotle s tímto termostatem Honeywell, který dle všeho podporuje OpenTherm. Stejně tomu tak je u kotle, který zvládá OpenTherm. Bohužel výrobce kotle mi není schopen potvrdit 100% funkčnost v kombinaci s tímto termostatem. Zkoušel jsem prověřit i ze strany výrobce termostatu, ale odpověď byla obdobná – tedy zjistit u výrobce kotle:-) Nyní jsem tedy na mrtvém bodě a nejsem schopen nikde zjistit, zda bude plně komunikovat. Jiný druh termostatu zatím neuvažuji – tento jsme si vybrali z hlediska vzhledu.
Moc bych byl vděčný, pokud si uděláte čas a budete moci zodpovědět můj dotaz, tedy jestli s tímto typem máte přímo nějaké zkušenosti, které by to mohly potvrdit.

   Dobrý den, s tímto konkrétním termostatem nemám zkušenosti. Po zkušenostech s protokolem OpenTherm je to tak 50/50, že to proběhne bez problémů. Dokud to někdo nevyzkouší, tak jistota funkčnosti nebude. Pokud chcete být tento pokusný králík, tak zkuste najít firmu a postupovat tak, aby bylo možné výrobek vrátit, pokud sestava nebude funkční.

   Dobrý den, děkuji Vám i tak za zprávu. Ještě jsem vznesl dotaz do Honeywellu, jelikož u Viessmannu bohužel také netuší, zda bude fungovat:-) Musím konstatovat, že jsem zklamaný ze znalostí jak výrobce kotle, tak termostatu.

   Dobrý večer, to víte, těch kombinací je tolik, že servisní střediska výrobců se už do testování nechtějí pouštět, protože by nedělali nic jiného a výrobci modifikují svá zařízení tak rychle, že co výrobek nedělal před rokem, tak teď už dělá a někdy i opačně :-(
   Toto nechávají na realizačních firmách. Pokud je na termostat více zákazníků a zdá se jim zajímavý, tak tyto firmy to risknou, protože případně můžou výrobek „udat“ jinde, kde bude případně fungovat. Zkuste oslovit nějakou takovou firmu ve vašem okolí (nejlépe firmu střední velikosti se zámezím, která se zaobírá uváděním plynových kotlů do provozu). Více Vám asi nepomůžu.

Odesílatel: p.k@seznam.cz