Výměna čerpadla v kotli

   Dobrý den. Už jednou jste mi dobře poradil, a tak si dovolím Vás obtěžovat znovu. U kotle Panter 25 KKO mne opustilo čerpadlo a technik ho nahradil novým, resp. motorem, čerpadlo – motor PROTHERM GEPARD / PANTHER - 0010032795 / 0020097216 / 0010032761. Tenhle typ funguje správně ale domnívám se, že je nastaven na příliš vysoký výkon. Radiátory jsou dost slyšet, hlavně pokud topí jen jeden okruh. Na čerpadle je ovládání výkonu ale nepodařilo se mi získat manuál, takže si do nastavení netroufám zasahovat. Původní čerpadlo možnost nastavení nemělo. Prohledal jsem internet a bohužel nikde jsem se nějaké informace nedopídil. Můžete mi pomoci? Děkuji velice a přeji krásný den.

   Dobrý den, návod k novému čerpadlu je zde: https://cms.media.wilo.com/cdndoc/wilo352299/4481042/wilo352299.pdf
Původní čerpadlo bylo trochu slabší, tak pro začátek bych začal prostředními otáčkami. Vlevo dole je na čerpadle tlačítko. Mačkejte ho tak dlouho (krátký stisk) až nastavíte kombinaci, kdy svítí horní prostřední LED a spodní prostřední LED.
Kdyby to nebylo to správné, tak mi budete muset více popsat problém, topný systém, nejlépe i s fotkami.

   Dobrý den. Děkuji velice. Nastaveno podle Vaší rady a hlučnost je výrazně nižší. Rozhodně nijak neruší, a tak ponechám nastavení na II. stupni. Čeká mne stejně výměna, resp. doplnění, radiátorů ve starém okruhu, které byly dimenzovány ještě na uhelný kotel. Pak bude zřejmě stačit nižší teplota vody a nižší hodnoty na ekvitermu a bude šance na nějaké doladění. Díky za odkaz na návod, už je uložen. Ještě jednou velice děkuji, už podruhé jste mi velice pomohl. Přeji krásný den.

Odesílatel: kd@seznam.cz