Výměna termostatu TR21

   Dobrý den, prosím o radu při výměně termostatu, který již pravděpodobně není tak citlivý a je již více jak 10let starý. Vlastníme kotel Junkers ZSE 24-4MFK 23 S5892 a který je používaný jen pro vytápění. TUV ohříváme jiným způsobem. Nyní je používaný pokojový termostat Junkers TR 21 zapojený takto: 1 - hnědý drát,2 - modrý drát,4 - žlutozelený drát.
   Potřeboval bych od vás vyspecifikovat podobné termostaty, které bych mohl nahradit za TR21 a mají případně display, kde bude vidět pokojová teplota plynulejší nastavení požadované teploty. U TR21 je to pokus/omyl – stupně na kolečku jsou po 5 stupních a stupně mezi se již odhadují.
Nejlépe asi opět od Junkersu, aby dobře komunikoval s kotlem a v rozumné cenové skupině. Velice moc děkuji za odpověď.

   Dobrý den, u tohoto typu regulátoru by se citlivost měnit neměla. Nepopsal jste více problém, tak zvažte, jestli není problém jinde.
Otázka ohledně náhrady by měla spíše směřovat na firmu Junkers/Bosch. Co vím, jediná náhrada je regulátor FR 120 (podporuje i starší kotle Junkers s analogovým řízením výkonu napětím -> svorky 1/2/4).

   Dobrý den, velice děkuji za rychlou odpověď a případný typ. Také jsem tento objevil asi jako možnou náhradu, ale má navíc pro nás nevyužitelné funkce a cena je trochu vyšší. Ještě počkám po sezóně, co k tomu řekne servisní technik při kontrole/ revizi.

Odesílatel: mar@centrum.cz