Vysoká teplota topné vody

   Dobrý den, mám nový Vitodens 222-W a zatím pouze ohřívám vodu. Mám podlahové vytápění a vím ze staré regulace, že teplota výstupní vody se pohybovala v rozmezí 30-40°C cca. Nyní při ohřevu vody ve Vitodensu 222-W mi někdy teplota kotle stoupne na cca 65°C. Ona potom začne klesat, ale i tak. To mi není jasné, když pro podlahové vytápění potřebuji cca 30-40°C. To se budu doma potit? Budu moci chodit po podlaze? Prosím o trochu objasnění. Děkuji moc.

   Dobrý den pane Valter, jsem nový zájemce a prosím o sdělení, jak vložit dotaz. Když jsem se přihlásil už. jménem a heslem, tak tato stránka je mi zapovězena. Děkuji.

   Dobrý den, jestliže nemáte zapnuté topení, tak opravdu může teplota vystoupat k 65°C, ale jen v rámci kotle a protože není žádný průtok, tak není předán žádný výkon a je to v pořádku. Jestliže zapnete topení, tak se aktivuje čerpadlo a teplota ihned klesne. Nebál bych se, že je něco v nepořádku.
Jestliže se toto stává při zapnutém topení, tak je někde problém. Jako první hledejte problém ve špatném průtoku přes kotel, následně v nastavení kotle.

  Z důvodu udržitelnosti stylu a kvality webu můžu nové příspěvky vytvářet jen já. Nicméně můžete reagovat pod stávajícími články (už jich je přes pět set) nebo mě kontaktovat pomocí kontaktního formuláře a poté většinou dojde k vytvoření nového příspěvku.

Děkuji moc za odpověď. Jsem rád, že jsem našel Vaše stránky.

Odesílatel: zdenek@seznam.cz