Weintek a AMiT

   Vážený pane Valter, mohl bych Vás požádat o základní školení na komunikaci s panely Weintek a systémem AMiT? Všiml jsem si, že máte již s těmito panely zkušenosti, potřeboval bych tedy předat nějaké informace. Bylo-li by to možné tak bych Vás ještě chtěl požádat o možném nejbližším termínu a ceně za školení. S regulátory AMiT i komunikací MODBUS, zkušenosti mám.

   Dobrý den, profesně v tom nevidím problém, ale jsou tu dva aspekty, které nemohu opominout. První je obchodní. Protože se zvládnutí všech problémových míst a záludností věnovalo dost času (např. vytvoření provozního deníku) a tím jsme získali náskok oproti konkurenci a jsme ze stejného regionu, tak nevím, jak se k tomu postaví pan Máca. Chtělo by se nejprve dohodnout s ním. Určitě najdete společnou řeč. Zatím se nestalo, že by byl problém. Druhý problém je čas. Jsme zasekaný až do konce roku, takže na školení tak nějak není čas.
   Cenu individuálního školení (jiné nedělám, protože to nemá smysl) účtuje pan Máca +- hodinou sazbou. Průběh je takový, že se v tom trochu „pohrabete“ a přivezete si nejlépe svůj terminál a stanici AMiT, kde chcete něco rozchodit. Poté přijedete, něco si řekneme k základu a upravíme váš software v AMiTu a HMI tak, aby se přenášela jednoduchá proměnná z/do HMI. Následně na to navážeme a začneme přidávat požadované funkčnosti, které potřebujete, případně které umíme. Já Vám budu pomáhat s koncepcí a částí v AMiTu, kolega s částí v HMI (aby to odsýpalo). Na konci byste měl odjíždět s plně funkčním SW a nabytý informacemi, s tím, že k dalšímu programování byste mě neměl potřebovat. Podle zkušeností se školení většinou protáhne a vychází kolem 4 000Kč – za celý den dva lidi. Opět to záleží, jak se domluvíte s panem Mácou.
   Takže pokud to počká, domluvte si termín s panem Mácou na začátek příštího roku a poté vytvoříme plnohodnotné školení. Pokud to chvátá, tak počítejte s jednoduchou verzí HMI, zkuste něco vytvořit a s pár základními dotazy vám pomohu případně po telefonu.

Odesílatel: sl@sk.cz