Začátky v MaR

   Zdravím a přeji dobrý den, nedávno jsem si pořídil vaši knížku k regulaci k doplnění a ucelení naučeného a měl bych na vás jeden intelektuálně méně náročný dotaz. Jsem čerstvý absolvent oboru TZB ze cvutu a přemýšlel jsem, jestli je vhodné a možné začínat hned zkraje pracovní kariéry (cesta otroka) v oboru MaR, nebo zda je vhodnější, a to je prozatím i můj názor, projít si nějaký rok projektování jednotlivých profesí a poté se případně zaměřit na MaR.
   Od MaR jsem si sliboval několik věcí, bude to dost náročné, budu se toho muset ještě dost doučit, ale naopak by to mohla být jedna z prací, kde člověk jen nesedí za PC a nerýsuje (modeluje) systémy TZB... Je možné z vaší praxe tuto představu potvrdit, nebo vyvrátit? Jinak ten titulní obrázek na knize, to je něco, připomíná mi to toto http://www.pohadkar.cz/public/media/O_krtkovi/popis/270-krtecek-60-dilku.jpg. Jinak kniha super, je to napsané pro lidi, což se o mnohém dalším dnes říci nedá.

   Dobrý den, obor MaR, regulace, automatizace je tak rozsáhlý, že byste tahle mohl kroužit okolo do konce života. Jsem zastáncem názoru, že člověk by měl dělat co ho baví. Pokud ho práce baví, tak ji dělá i dobře. Pokud ji dělá dobře, tak je dobře i ohodnocen. Osobně bych si vybral směr, který mě zajímá a hledal zaměstnání/uplatnění zde.
   Spousta projektantů nepřišla do styku s praxí a plány podle toho vypadají (papír snese všechno). Doporučuji zvolit směr a minimálně půl roku dělat s montážní partou. Získáte určitý přehled o oboru, neocenitelné praktické zkušenosti a ujasníte si, jestli chcete dělat montáže a dodavatele, programování či projekci. V projektování to budou neocenitelné zkušenosti i jakýkoliv další zaměstnavatel/spolupracovník ocení tuto zkušenost, a hlavně Vás tak nikdo snadno neopije rohlíkem.
   Kvůli titulnímu obrázku jsem šel před vydáním do vrtule. Mě zase připomínal Igráčka. Fotku koupila paní, co měla knihu na starosti za velké peníze a já ji nechtěl dělat problémy, tak jsem to prostě překousnul. Jde o obsah. Někdy se prostě musejí dělat kompromisy, ale to jistě znáte. Někteří si mysleli i že jsem to já :-D

   Dobrý večer, děkuji za váš čas a cením si vašich názorů. Sám jsem podobného názoru, protože jsem studoval nejdříve stavařinu, kterou jsem přes léto měl trochu v rukách a je to hned něco jiného, nicméně se trochu obávám toho, že pokud bych nastoupil k montážníkům v TZB, zapomenu věci ze školy ohledně výpočtů a ty teoretický ...""no, jak to nazvat" :) , které se občas hodí. Ještě jednou díky za váš názor i čas.

   Dobrý den, za půl roku nabyté vědomosti neztratíte, spíše si je dáte do souvislostí, které z teorie nejsou patrné. Každý zaměstnavatel má svou firemní kulturu, takže časem zjistíte, že škola vám dala základy, na kterých můžete stavět a které budete různě uzpůsobovat danému zaměstnání, pracovnímu zařazení a konkrétní situaci. Věřím, že se vám do montážní práce nechce, ve vašem věku jsem takovéto rady též považoval za „bláboly“, ale prošel jsem si tím. Když teď mohu posuzovat lidi s takovouto praxí a bez ní, tak se to nedá vůbec srovnat. Když by se někdo ucházel o práci s takovouto praxí, tak ho vezmu hned, protože je z toho vidět, že se nebojí práce a hlavně spoustu věcí se nebude muset řešit, protože z této praxe jasně ví, proč jen takto a ne jinak.
   Pokud byste chtěl vědět, o čem mluvím, tak přijeďte na mnou pořádaný Marácký potlach jvalter.cz/setkani-spriznenych-dusi-2017-vi. Bude zde kolem deseti odborníků z oboru MaR a můžete se zeptat, na co potřebujete.

Odesílatel: dlk@seznam.cz