Žádost o CN

   Dobrý den, mám doma ve sklepě kotel Atmos, dvě 500l akumulační nádrže, boiler na tuv pro přízemí a tepelné čerpadlo jako záložní zdroj. Ze sklepa mám samostatný okruh na podlahové topení v přízemí, okruh k boileru na tuv pro přízemí, okruh pro akumulační nádrže a okruh pro radiátory, na které je v patře boiler na tuv do patra, který je ovládaný ručně. V ideálním světě bych chtěl, aby to umělo zhruba toto:
 1. TUV bych chtěl nahřívat vždy, když bude roztopený kotel, zároveň však pouštět alespoň část vody do topení. Chci mít možnost si toto ovládat i ručně.
 2. Do patra, kde mám radiátory osazené termostaty, chci teplotu řídit pouze úpravou teplé vody v okruhu. Například: přes noc vypnuto (samotíží se vyprazdňují nádrže, když o to nemám zájem), poté během dne 30st., odpoledne a večer 50 (nahřívám si přes tento okruh TUV v patře). U těchto hodnot chci mít taktéž možnost provádět nastavení sám.
 3. Pokud budou nádrže studené, chci, aby se sepnulo tep. čerpadlo a systém jel na záložní zdroj bez nabíjení nádrží. Tato funkce bude v nastavení většinou vypnutá, ale chci, aby tam toto nastavení bylo.
 4. Propojení nádrží a kotle asi nebude přesně tak jak jsem nakreslil, ale u toho si odkud kam vede nejsem jistý. Přesněji mohu nakreslit později z domova.
 5. Přes léto budu nahřívat tuv z tep. Čerpadla, chtěl bych umět pustit vodu i na nahřátí tuv v patře kde budou všechny radiátory vypnuté.
 6. Možnost vzdáleného přístupu.
Je to možné, nebo jde realizovat alespoň část z toho?

   Dobrý den, to, co požadujete není technicky problém udělat. Z časových důvodů nejsem schopen v rozumném čase požadované zrealizovat, takže připojím jen pár poznámek:
 1) Nenapsal jste odkud jste, což pro cenu montáže bývá zásadní. Pro spokojenost s kvalitou regulace zkuste oslovit Miroslava Legutka (https://legutko.cz/index.php), snad bude mít tento rok ještě čas vzít další zakázku.
 2) V bodě 4. píšete „co jsem nakreslil“, ale zatím mi žádné schéma nepřišlo. Podle popisu to bude stejně asi chtít obhlídnout na místě, aby poté nevyskakovaly vícepráce.

   Dobrý den, jsem z Berouna a realizace by nebyla bezpodmínečně nutná nyní, naučil jsem se to používat ručně a tuto zimu již bez problémů doklepu. Co byste potřeboval, abyste mi mohl udělat cn?

   Dobrý den, trochu vám přiblížím situaci. Tento rok je už plný, takže případná realizace by byla možná až v roce 2024. Abychom dodrželi alespoň trochu přijatelné termíny, tak děláme v zásadě jen pro bývalé zákazníky (po 30 letech jich je opravdu hodně). Aby regulace dobře chodila, je nutné mít dobře udělanou technologii, která nebývá vždy perfektní, proto je z mého pohledu vždy nutná obhlídka na místě.
   Doporučený „Marák“ je odborník, je z Kladna (určitě blíž než já z Jindřichova Hradce) a u něj věřím ve vaši spokojenost. Pokud bude mít čas, tak realizace s ním bude radost ;-) S odpuštěním (upřímně), nyní je vypracování cenové nabídky je pro mě ztráta času, který nemám.

Odesílatel: sms@seznam.cz