Záloha řídicího systému AMiT ART267A

   Dobrý den, máme u rodinného bazénu řídicí systém založený na jednotce AMiT ART267A. Rád bych udělal zálohu tohoto systému. Jde to udělat pomocí softwaru DetStudio? Pokud ano, je možná zpětná dekompilace řídicího programu?

Dobrý den, zálohu neuděláte, dekompilaci neuděláte. Máte několik možností:
 1) Programátor nahrál zdrojový kód do flash paměti. Vyčtete v DetStudiu: Přenos -> vyčíst zdrojový kód. Toto nebývá obvyklé + většinou je zdrojový kód chráněn heslem, takže na toto bych moc nesázel.
 2) Požádat programátora o soubor *.abs, který se nahrává do flash. Toto nebývá problém získat a můžete ho následně nahrát do nové stanice, pokud by odešla, přes DetStudio nebo ViewDet.
 3) Pokud neodejdou flash paměti, tak výrobce řídicího systému AMiT by měl být schopen řídicí systém za rozumné peníze opravit.
Obecně si myslím, že to řešíte zbytečně. Řídicí systémy AMiT jsou velmi kvalitní a pokud je řídicí systém osazen ve správných podmínkách, tak určitě přežije váš bazén.

Dobrý den, děkuji mockrát za odpověď. Pochopil jsem, že kód se z ART267A nedá jednoduše vytáhnout. Já se snažím sehnat původního programátora, abych získal zálohu.

Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat ještě na jeden detail? Firma AMiT přestala řídicí terminály ART267A vyrábět. Pokud by se v budoucnu porouchal a už by ani nešel opravit, čím by jej bylo možné (pokud budu mít nějak uchovánu logiku řídicího kódu) nahradit? AMiT nyní asi nic funkčně a rozměrově podobného nevyrábí. Děkuji a jsem s pozdravem.

Dobrý den, s tím, že by stanice nešla opravit, jsem setkal jen dvakrát a to proto, že voda úplně „sežrala“ cesty tištěného spoje. Takže dozor na dlouhodobé působení vody (bazén).
Variant, jak realizovat náhradu ART267A je více. Bez osobní prohlídky a popisu „co to má dělat“ bych osobně jako první zvažoval náhradu AMiNi4DW2 nebo ART4000W3.
Nicméně nevím, jestli neztrácíte spoustu energie něčím, co se bude muset řešit následně podle konkrétní nastalé situace. Pokud máte plány tj., technologické schéma, prováděcí dokumentaci k rozvaděči (el. zapojení vstupů/výstupů) a technickou zprávu (popis co to má dělat), tak jste podle mého připraven dostatečně na jakýkoli problém. Zdrojové kódy stanice jsou samozřejmě výhodou ;-)

Dobrý večer. Ještě jednou moc děkuji! Dokumentaci mám, pokusím od realizátora získat zálohu (soubor ABS) a pokud možno i zdroják aplikace pro ART267A.

Odesílatel: tomas@seznam.cz