Zapínání ohřevu TV (TUV)

   Dobrý den pane Valtře. Mám kotlík Baxi Nuvola Platinum 24 GA a vznikl mi tento problém. Po návštěvě servisního technika a přenastavení parametrů pro ohřev TV se kotlík zapíná i při odběru min. množství teplé vody, cca 2-3 l. Před tím mi to kotlík nedělal a servisák si s tím moc neví rady. Snažil jsem se zjistit info i u technika Baxi (pan Rumpík), zatím ale bez výsledku, stejně jako se servisákem. V Baxi ČR nemají ani původní nastavení (defaultní) kotle, abych si to mohl zkontrolovat a porovnat se současným nastavením. Předpokládám, že se někde nastavuje teplotní diference teplé vody, respektive když začne vytékat z kotle voda o teplotě např. o 10 st. C nižší, než je žádaná teplota TV, kotel zapne. Bohužel nevím, kde se toto nastavuje. Jestli mi můžete poradit, budu Vám vděčný.

   Dobrý den, snad není ten servisní technik tak tupý, že neví, co dělá. Ať se rozpomene, co změnil. Není úplně vhodné zasahovat do něčeho, co servisní technik nastavil. Většinou ví proč. Též upozorňuji, že v 80% případů je problém někde jinde, než v regulaci. Pokud s ním opravdu není řeč, tak si najděte jiného a:
 1) Prostudujte technické podklady: http://www.baxi.cz/res/data/011/001309.pdf?seek=1447073030. Najděte si vaše hydraulické schéma a pod ním máte doporučené nastavení. Před změnou si vždy napište starou i novou hodnotu měněného parametru.
 2) Pokud vše v pořádku, tak můžete použít manuál programování kotlů BAXI s elektronikou Siemens LMS: www.baxi.cz/res/data/008/000938.pdf. Zejména se zaměřte na: *) 5022 Způsob nabití: Dobití / Úplné nabití / Úplné nabití Legionella / 1. nabití Legionella; *) 5024 Spínací diference °C; *) 5040 Ochrana proti vybíjení: Vypnuto / Trvale / Automaticky. Vše pečlivě zaznamenejte, protože po více náhodných zásazích to také nemusí dát už nikdo nikdy dohromady. Jestliže se s tím budete trápit více než týden, tak raději zvonu kontaktujte technickou podporu Baxi. Opravdu to může být i technická závada.

   Zdravím Vás a děkuji za radu. Zdá se, že zakopaný pes byl skutečně, jak jste uvedl, v parametru 5024 "Spínací diference". Po změně nastavení z 5 st. C na 15 st. C kotel sepnul skutečně až po odebrání slušného množství vody - a při poklesu teploty o 15 st. oproti nastavené teplotě TV. Diference 5 st. C byla proklatě málo, a jak jsem uvedl, kotel zapínal co chvíli.
   Ještě jsem změnil cca před týdnem parametr 2460 "Spínací diference TV Zapnuto" v části "Kotel" z původně nastavené 0 na 5 st. v domnění, že tím vyřeším problém častým zapínáním kotle. Nevíte prosím, co tenhle parametr znamená.
   Ještě mám trochu problém s nastavením časového programu - taky mi jej nastavil servisák - ale kotel si zapínal stejně, jak chtěl, asi dle výše zmiňovaného parametru 5024. Zatím to řeším se servisákem, tak snad se podaří vyřešit. Ještě jednou Vám děkuji a jsem s pozdravem.

   Dobrý den, nemám servisní dokumentaci k regulátorům LMS, takže vycházím ze stylu software a programových parametrů regulátorů Siemens (Landis). Pod parametrem 2460 "Spínací diference TV Zapnuto" v části "Kotel" se toho může skrývat hodně. To bych opravdu hádal.

Odesílatel: drahomir@seznam.cz