Zapojení termostatu REGO

   Dobrý den, prosím o radu, mám nový plyn. kotel Destila DPL Automatic-H, a chtěl bych k němu zapojit pokojový termostat REGO 972 01. Do kotle vedou dva vodiče, /dříve klema/, které mám zapojeny i v termostatu, nicméně kotel si řídí zapínání kotlovým termostatem bez ohledu, jak je nastaven pokojový, tzv. jakmile je nahřátá voda, kotel vypne a po chvilce zapne. Při takovém vypnutí, nenaměřím na svorkách žádné napětí. Velmi děkuji za odpověď, nejlépe do emailu.

   Dobrý den, jako první bych se přimlouval za vyměnění Rega. Je to dost nepřesný prostorový termostat (poplatný době svého vzniku).
Zapojení musí být provedeno: svorka kotle (8) na svorku Rega (U1); svorka kotle (9) na svorku Rega (U2). Pozor pracujete s 230V, takže zapojení by měl provádět elektrikář! Při sepnutí nic nenaměříte, protože nemáte proti čemu (na obou vodičích je fáze 230V). Nešahat. Jestli chcete prověřit funkci, tak musíte měřit v kotli. Proti nulové svorce (6) musíte naměřit trvalou fázi na svorce (8) a při sepnutí Rega i na svorce (9).
   Na Regu musí být přepínač 0/1 v poloze (1) zapnuto; na přepínači sluníčko/měsíček nezáleží; kolečko nastavit na požadovanou teplotu a mělo by to fungovat.
Pokud kotel cykluje i při sepnutém prostorovém termostatu, tak není průtok přes kotel. Zkuste otevřít všechny radiátory. Při venkovní teplotě 0°C by kotel cyklovat neměl. Pokud ANO je něco špatně a zkuste hledat na mém webu.

Odesílatel: roman@seznam.cz