Kotel BAXI NUVOLA Duo-tec HT a chytrý termostat Tado

   Dobrý den, vyměnil jsem starý (drátový) termostat u kotle BAXI NUVOLA Duo-tec HT za Tado° Wired Smart Thermostat V3+. Prozatím jsem ho zapojil stejně, jako původní termostat, tj. NO a COM v termostatu se svorkami 1-2 svorkovnice M1 v kotli a vše funguje (na principu on/off). Není mi ale jasné, jestli lze termostat u tohoto kotle zapojit v režimu plynulé regulace.
   Obecně to termostat podporuje [1]. Lze ho zapojit do svorek 1-2 svorkovnice M2 podobně, jako se připojuje "prostorový přístroj BAXI" [2]? Pokud ano, jak je to s polarizací (na termostatu je jasně odlišeno ±, zatímco u kotle nikoliv)? Bude pak fungovat plynulá regulace? Nemám odvahu to jen tak vyzkoušet :-)
[1]https://cdn.brandfolder.io/607DGEMS/as/7k4rssnm8hbmr6mjf94qmck/104210-DIGITAL-ST01IB01-INSTALLER_MANUAL-TA-EN-00-V3.pdf
[2]https://www.nejlevnejsitzb.cz/baxi-prostorovy-pristroj-duo-tec-s-programovanim-regulator--bezdratovy--7105432/?gclid=Cj0KCQiA99ybBhD9ARIsALvZavVkSOevEOCl-W7BdluSBybw00SqXUK-4ipAiR2Rri1w0n-QO_Lx3kAaAsVJEALw_wcB
Děkuji za radu a zdravím.

   Dobrý den, u kotle Baxi Nuvola Duo-tec HT je na svorkovnici M2 svorky (1) a (2) rozhraní OpenTherm. Toto standardní rozhraní si výrobci upravují podle svého, takže to může fungovat, ale nemusí. V regulátoru použijete svorky (+), (-) a nastavíte ID -> D01. Polarita by měla být libovolná. Nic byste tím neměl pokazit. Plynulá regulace by měla fungovat. Podle verze OpenThermu budou přístupné i další parametry (minimálně by měl regulátor řídit teplotu topné vody). Podle kvalitních popisů obou výrobců se může stát cokoli :-D

Dobrý den, zapojeno a vše funguje, jak má, včetně řízení ohřevu vody. Velice děkuji a posílám nějaké drobné na provoz webu.


Návaznost na příspěnek Zapojeni Tado V3+ ke kotli Baxi Nuvola 3 Comfort 140 Fi : Zdravím oba, upřímně jsem se s tím potvrzením funkčnosti unáhlil. Jak jsem s tím experimentoval, tak jsem dospěl k závěru, že vše funguje. Až pak jsem zjistil stejný problém jako máte vy: Při připojení přes OpenTherm to neohřívá TUV, přestože aplikace (i kotel) vypadala, že funguje. Zkoušel jsem komunikovat přímo se supportem Tado, ale zatím to nikam nevedlo. A samozřejmě jsem pak zapomněl zpětně informovat J. Valtera, aby případně tu mylnou informaci stáhl :-( Takže v tuto chvíli mám termostat zapojený klasicky spínáním.

Odesílatel: sek@gmail.com

Komentáře

Baxi a Tado

Dobrý den, můžu se prosím zeptat, jak jste to nakonec vyřešili? Udělali jsme to samé, co píšete výše, ale výsledek je, že voda se skutečně neohřívá a nevíme, co s tím. A nikdo v Tado ČR nám není schopen poradit. Děkuji.

Baxi a tado v3+

   Tak po pročtení anglickeho supportu tado v kombinaci s timto manuálem (https://www.baxi.cz/res/archive/017/002052.pdf), který teda nepopisuje přímo, jak otevřít tzv. rozšířené menu. (to jsem se dozvěděl až z komentařů na tado support).

   Tajemství je zvolit program 22 potvrdit a pak znova zvolit 22 a potvrdit. Pak se to rozšířené menu načte a stačí u pr. 67 navolit misto 00 (plug&play) 02 - standart OT. Snad to někomu pomůže, mě to nastavení zabralo 3 dny.