Porucha na TČ

   Dobrý den, narazila jsem na Váš web, když jsem se začala seznamovat s TČ od Vaillant. Máme Vailant aroTHERM VWL 75/5 230V VW 78/5 IS, VZDUCH VODA. Včera nám doposud fungovalo perfektně, měli jsme jen malý problém s teplotou teplé vody, kterou jsme zvedli na 61°, a nyní ji je již dost. Teplotu máme nastavenou na 23°přes den (jsem doma na MD s malým dítětem), a v noci 22. Tepelná křivka je momentálně na 0,6 ale z výroby byla 1,2.
   Dnes se nám na kotli objevila chyba F.737, a na regulátoru Multimac je chybová hláška: Omezený provoz, ochrana komfortu NEAKTIVNÍ. Jedeme momentálně na nouzový režim. Nevíme, co se přihodilo. Tak jsem si hned vzpomněla na Vás, dohledala stránky a zkouším štěstí, jestli nevíte, co s tím. Samozřejmě Vám doplním potřebné informace, pokud to bude potřeba. Předem Vám velice děkuji za Vás čas a za jakoukoliv informaci.

   Dobrý den, tato chyba může znamenat hodně věcí, ale v zásadě se jedná o přehřátí chladiva vlivem neodebrání výkonu. Zkontrolujte, že je odběr tepla (otevřené radiátory, podlahový rozdělovač bez uzavírací termohlavice), není zanesený filtr na topné vodě a funkční čerpadlo. Pokud bude vše OK, nebo nejste schopná tyto úkony provést, tak zavolejte svého servisního technika TČ.

Odesílatel: alca@seznam.cz

Komentáře