Bosch CW400 – asi chyba software

   Zdravím, mám problém s režimem "redukovaný provoz" u CW400. Konfigurace otopného systému – 2x otopné okruhy + ohřev TUV: kotel Junkers KBR30, 2xCR100-dálkové ovládání, řízení CW400, 2x MM100 – spínací oduly čerpadel a 3C ventilů.
   Vše funguje OK pouze režim "redukovaný provoz" (temperování) nefunguje správně. I v tomto režimu vytápí kotel na denní komfortní teplotu. Pánové z technické podpory Junkers + Bosch + Buderus jsou s vědou v koncích. Všechny jejich návrhy vedly k paralelnímu posunu ekv. křivky, tedy v ovlivnění všech režimů – nežádoucí stav. Nemáte s CW400 nějaké zkušenosti, jak to vyřešit??? Hezký den.

   Dobrý den, obecně regulace od výrobců kotle mají svá specifika a mouchy, ale chyb tam bývá minimálně. Většinou bývá problém ve špatném nastavení jednoho, ale zásadního parametru (při laickém nastavení i více parametrů). Protože parametry se ovlivňují navzájem, tak je potřeba mít tu „správnou“ kombinaci. Ke správnému nastavení je potřeba nastudovat spoustu podkladů a mít náležitou praxi, která jediná ukáže ty dříve zmíněné „mouchy“. Protože váš regulační systém je už více provázaný, je potřeba najít servisního technika, který má výše zmiňované. Začal bych zde: https://www.servisjunkers.cz/ Určitě to chce osobní návštěvu. Z mé zkušenosti se tento druh problému na dálku nevyřeší (špatné nastavení „praští“ do oči technika až když to uvidí).
   Bohužel jste narazil na zásadní nevýhodu předprogramovaných regulátorů, a to je najít technika, který to správně nastaví.

Odesílatel: j@kki-ctp.cz

Komentáře

CW400

Dobrý den, mám doma tři okruhy, jeden řízený CW 400 a dva CR100. U okruhu s CW400 se tato věc nedá nastavit protože tam jsou jiné volby, jde o jiné ovládání.  Redukovaný provoz, pokud to tak nezvolíte primárně  nefunguje ale můžete volit různé teploty pro ruzné časy po půl hodině. Nicméně pro řízení nemusíte CW 400 použít a používat pro každý okruh jeden CR 100 a CW pak slouží jako obslužná jednotka. Ale ještě je zde jedna možnost, pokud používáte korekci podle teploty prostoru že se pro jeden okruh dají připojit dva řídící moduly a to CR100 a CW400 současně. To se používá pro případ, že máte nějaký rozlehlý prostor a chcete měřit teplotu prostoru na dvou místech. a řídit to podle chladnějšího teploměru.  V tomto případě se  se nastavení údajně provádí v CW 400 jako na CW400  a CR 100 slouží pouze jako dálkové ovládání, nicméně nic dalšího tam k tomu není. Věc se přepíná volbou v nastavení topných okruhu, kde je volba použít u požití CR100 "použítí minimální teploty"  Pak se předpokládá, že je CW400 ve stejném prostoru jako příslušný CR 100. Má se to pak chovat jako kdyby to řídila CW400, takže tam může být problém, protože jak píšu výše CW 400 primárně nepoužívá redukovaný provoz, tak jak je popsán u CR100. Tak je otázka, jestli náhodou nemáte tuto volbu zaškrtnutou a místo CR100 vám to neřídí CW400 Píšu to proto, protože tuto vlastnost se dvěma čidlama chci využít a u techniků u Bosch jsem se to snažil ověřit, abych to doma nemusel všechno kvůli zkoušce překonfigurovávat. Místo toho jsem je rozhodil, protože o této funkcionalitě nevěděli. Je to popsáno velmi stručně v manuálu pro instalaci.v kapitole nastavení okruhů. Strana 18. Slovně mi to tak nakonec popsali, že to prý u nich vyzkoušeli a opravdu to tak funguje. Věroslav Hájek