Brötje + Netatmo, Tado

   Dobrý den, mám kotel Brötje WHBS 22D + nádrž COSMO 300. Přes OpenTherm připojený modulační termostat Netatmo + termohlavice, který podporuje ohřívání TUV. Regulace topení funguje jak má, ale ohřev TUV nikoliv – kotel nereaguje na nastavený plán zapnutí a vypnutí ohřevu TUV. Reaguje pouze, pokud v app manuálně nastavím teplotu na požadovanou hodnotu. Poté se nastavení teploty vždy vrátí na 10 stupňů. Chtěl jsem vyměnit za Tado v3+ s ohřevem vody, ale na oficiálním fóru jsem se dočetl, že s tím jsou obdobné problémy. Nemáte nějakou zkušenost? Případně, nějakou "Smart technologie" k doporučení? Děkuji.

   Dobrý večer, jako první zkonzultujte svůj záměr se servisním technikem kotle. Je od výrobce proškolen a měl by vědět i případné záludnosti při použití prostorových regulátorů jiných výrobců (není OpenTherm jako OpenTherm).
Držel bych se odzkoušených řešení například IDA prostorový přístroj pro řídicí desku LMU34. Viz https://www.broetje-topeni.cz/produkty/regulacni-technika/

Odesílatel: kvik@seznam.cz

Komentáře

Tado a TUV

Dobrý den, bohužel technik, ani podpora pro Brotje mi nebyli schopni pomoci. Vyzkoušel jsem Tado, ale obdobný problém v komunikaci jako Netatmo, s tím rozdílem, že sice vytopil dle nastaveného plánu, ale vždy na maximum.

Vzhledem k tomu, že mám 11 hlavic na radioátorech + termostat od Netatma, tak se té technologie nechci, pokud možno zbavovat.

Hledám tedy někoho, kdo by mi navrhnul nějaké řešení, jak ponechat ohřev tepla Netatmu přes OT a ohřev TUV ovládal přes "nějaký" bypass, stačí mi jednoduché řešení, kdy kotel nahřeje na požadovanou teplotu v určitou hodinu.

Přeposílám radu podpory Brotje:
Pokud najdete regulaci, která má bezpotenciál výstupy zvlášť pro topení a TUV, šlo by pro „odstavení“ ohřevu vody použít „šizení“ přes relé připojením původního odporu místo senzoru(čidla) a opačně.
Jinak aktuálně nemám žádné jednodušší systémové řešení.

Tado a TUV - odpověď

   Dobrý den, jestliže ohřev TUV chodí, ale jen nahřívá bojler na maximální teplotu, tak bych to viděl na omezení maximální teploty v parametrech kotle. Pokud to není možné, tak použít kapilárový termostat osazený místo čidla, který bude rezistory simulovat nízkou a vysokou teplotu bojleru.