Regulace v praxi po 10 letech - příprava vydání

Dokončil jsem knihu REGULACE V PRAXI aneb další inspirace.
   Je to malý inovovaný pomocník regulace tepelné techniky a vzduchotechniky, který obsahuje praktické zkušenosti a dovednosti. Teď na ní pracujeme s vydavatelem a měla by vyjít během roku 2023. Pro představení zde uvedu úvod knihy:

   Hlavním cílem této knihy je být malým, ale užitečným pomocníkem zájemcům o oblast měření a regulace, topenářství a vzduchotechniku. Je psaná tak, aby byla srozumitelná pro laika a zároveň aby přinesla užitečné informace i profesionálovi. Protože od prvního vydání knihy uplynulo více než deset let, tak jsem se lecčemu přiučil, některé algoritmy vylepšil, doplnil témata, která čtenářům chyběla, a hlavně jsem získal nové poznatky v takové míře, abych je mohl prezentovat v knize. Jak brzy zjistíte, tak kniha vychází z předchozí, ale je doplněna o mnoho nových témat. Stará témata jsou upravena a doplněna tak, aby pokryla většinu otázek čtenáře. Najdete zde jak popis, tak praktické řešení zadání. Co stále platí je, že se pořád učím, tak tuto knížku berte jen jako nastínění jednoho či více z možných kvalitních řešení, ne jako ucelenou příručku. Všechna řešení jsou vytvořena na základě praktických zkušeností, ale to neznamená, že neexistuje lepší. V rámci své praxe jsem se setkal s programy různých autorů a neustále vymýšlíme vymyšlené, a proto touto cestou chci ušetřit ostatním práci. Abych popsal problém tak jak chci, budete mi muset někdy prominout záměrnou kostrbatost věty. Jelikož chci popisovat jen odzkoušené a mnou prověřené algoritmy, tak některých věcí se dotknu jen okrajově, a to jen pro nastínění možných řešení.

Přeji vám mnoho úspěchů ve všech oblastech vašeho snažení.     Jaroslav Valter

Motto: Konečným kritériem hodnoty teorie je praxe.

Komentáře

Termín vydání?

Dobrý den, prosím, je možné v dohledné době očekávat vydání Regulace v praxi aneb další inspirace? Má smysl dále čekat nebo bude rozumnější si zakoupit Regulace v praxi, 1. vydání? Je možné případně zakoupit Regulace v praxi aneb další inspirace přímo od Vás, např. v neupravené el. podobě? Děkuji Vám za odpověď. Ivo P.

Termín vydání - odpověď

   Dobrý den, abych pravdu řekl, tak už jsem to pustil dávno z hlavy. S mým vydavatelem je to těžké :-( Napsal jsem mu, že pokud to nevydá do konce prázdnin, tak to dám zadarmo „do placu“ těm, kdo mají první vydání a nejspíše to tak dopadne.