Elektrobock PT10

   Prosím o radu. Mám kotel Junkers CERACLASS ZS 12-2 DH KE a chci na něj připojit pokojový termostat Elektrobock PT10. Dle návodu od Junkerse mi však nekomunikuje s kotlem :-(

   Dobrý den, PT10 od Elektrobocku je klasický termostat (kontakt), tudíž neprobíhá žádná komunikace s kotlem. Tímto termostatem kotli jen říkáme CHCI/NECHCI topit.
   Svorku „2“ v PT10 propojte se svorkou „1-Ls“ v kotli a svorku „1“ v PT10 propojte se svorkou „4-LR“ v kotli (pozor napětí 230V). Pokud ani poté nebude termostat fungovat, tak zkuste vyměnit baterie a zkontrolujte správné nasazení termostatu na základnu.

   Dobry večer, právě že na kotli je jen RT, Ls, Ln. Proto si nevíme rady. Jinak termostat má v sobě funkční baterie a sám běží.

   Dobrý večer, zajímavé…
V tom případě zapojení bude takovéto: Svorku „2“ v PT10 propojte se svorkou „Ls“ v kotli a svorku „1“ v PT10 propojte se svorkou „RT“ v kotli (pozor napětí 230V). Svorka Ln - nikam nezapojovat! (je to střední vodič - "nulák 230V").
   U termostatu poslechněte, že opravdu spíná (cvaká). Pokud jsou slabé baterie a nemají sílu sepnout relé, tak to nepoznáte. Vše běží jak má, jen termostat nespíná.

   Dobrý den, zkusíme dle rady odpoledne. Jinak termostat mám položený zatím v pokoji a cvaká :-)

Odesílatel: na@seznam.cz

Komentáře

Elektrobock PT10

Dobrý den, tak již termostat funguje s kotlem, děkuji za radu.

Prosba o radu

Dobrý den, hledám rady a našla jsem vaše poděkování za radu, co udělat, aby pokojový termostat komunikoval s kotlem, ale jaká to prosím byla rada, mám taky problém jako jste měl vy. Děkuji moc. Jitka