VITODENS 200 a ETATHERM

   Dobrý den, nainstaloval jsem nový kotel VITODENS 200–W a mám stávající regulaci ETATHERM. Pro spínání kotle jsem použil jednotku EA1, kterou mi doporučil VIESSMANN. Problém je ten, že kotel někdy topí a někdy ne, bez ohledu na to, že ETETHERM sepne relé pro sepnutí kotle. Jelikož VITODENS 200–W má desítky parametrů pro nastavení není mi jasné, kde je chyba. Není tento kotel zbytečně chytrý pro řízení pomocí ETATHERM? Podle mého by stačilo, aby při sepnutí relé u ETATHERM, kotel začal topit podle ekvitermu, který je v kotli?

   Dobrý den, pokud kotel nemá vstup na povel topit (zaslané označení mi nestačí, čtěte listárnu), tak je použití rozšiřující jednotky EA1 v pořádku, jen musíte v kotli nastavit co má vstup dělat. Ano, kotel je „zbytečně“ chytrý, ale neměl by být problém nastavit, aby dělat to co chcete. Prvotní uvedení do provozu byste měl nechat na servisním technikovi. Případné drobnosti můžeme potom řešit spolu.

P.S. Kontaktní formulář jsem opravil.

Odesílatel: rh1@gmail.com

Komentáře

VITODENS 200 a ETATHERM - odpověď

Dobrý den, je to o nastavení parametrů v kotli. Pokud nesdělíte typ např. B2HA a výkon kotle nemůžu si najít dokumentaci a být konkrétnější.