Prováděcí projekt topení

   Dobrý den, po přečtení článku jvalter.cz/dva-zdroje-plynovy-kotel-krbova-kamna, který popisoval podobné řešení, jako plánuji, bych u Vás rád poptal prováděcí projekt vytápění RD v Praze.
   Prosím, zda je to možné a pokud ano, kolik by byla cena, termín dodání a informaci zda je níže navržené řešení optimální.
Systém bude tvořit:


 1) Podlahové vytápění teplovodní v celém domě s žebříky v koupelnách primárně vytápěné kondenzačním plynovým kotlem (model nemáme vybrán).
 2) Dále teplovodní krbová vložka (model nemáme vybrán), která by v případě provozu vyhřívala podlahové vytápění se žebříky v koupelnách a odstavila tak plynový kotel z provozu. Také by v případě provozu ohřívala teplou vodu a odstavila tak z činnosti tepelné čerpadlo v rekuperačním systému firmy Nilan.
 3) Rekuperační systém od firmy Nilan, který bude kromě rekuperace vzduchu také zabezpečovat ohřev teplé vody v nádrži o objemu xxxl činností tepelného čerpadla.Rekuperační jednotka bude celoročně rekuperovat a v létě chladit.Výrobky a systém, který navrhuje firma Nilan přikládám.Projekt rekuperace zpracuje firma Nilan.
 4) Ovládání topení, chlazení a rekuperace bude zabezpečovat regulace xCC od firmy AC Heating (www.ac-heating.cz). Nebude zatím ovládáno inteligentní elektroinstalací.
 5) Budeme instalovat fotovoltaické panely.
 6) Pokud bude třeba, prosím zabudovat do systému Akumulační nádrž(e). Celková nosnost jedné Akumulační nádrže o půdorysu 1mx1m je maximálně 2 tuny. Je možno umístit v každém patře jednu (dle přiloženého nákresu). Při určení velikosti a váhy nádrží prosím počítejte s nosností akumulační nádrže od firmy Nilan a váhou plynového kotle.
 7) Podlaha bude v 1NP (dřevěná v obývacím pokoji, plovoucí v pracovně, jinak dlažba), v 2 NP (dlažba v koupelnách, jinak plovoucí).
   Prosím o Vaše posouzení navrhovaného systému z pohledu efektivity a případné Vaše návrhy jak systém změnit.

   Dobrý den, pracuji ve firmě, která se zabývá měřením a regulací, ale ne profesí topení. Obor měření a regulace, ve vašem případě, řídí až systémy vyprojektované profesí topení a vzduchotechniky, proto vám s projektem topení nepomohu. Pokud byste chtěl někoho doporučit, za koho bych dal profesně „ruku do ohně“, tak by to byl Josef Princ http://www.vvp.cz/, který vám tento projekt je schopen kvalitně zpracovat (nemohu za něj mluvit, snad bude mít čas). Protože celý systém prostředí máte navržen celkem složitě, doporučoval bych tento postup:
  1) Nechat zpracovat projet topení včetně rekuperační jednotky (větrání a vzduchotechniky) jako celek v součinnosti profese MaR. Kvalitní projekt je zde základ, jinak se budou zdroje hádat a vložené investice jsou „vyhozené peníze“.
  2) Nechat zpracovat projekt MaR (měření a regulace) a klást důraz na jednotné ovládání a součinnost všech systémů. Není vhodné, aby například jeden řídicí systém ovládal topení a například topil a další rekuperační jednotku a například chladila. Zde je jasné, že takto je to špatně. Pokud budete chtít, tak se na toto téma můžeme telefonicky pobavit, ale pokud chcete toto realizovat v nejbližší době, tak z časových důvodů Vám nejspíše projekt ani realizaci nevytvoříme (pokud opravdu stojíte o nás, tak kontaktujte p. Mácu). Regulace od firmy AC Heating je kvalitní, tedy jestli mohu posuzovat podle prezentace na výstavách, ale jste odkázán na jednu realizační firmu, kde v podstatě není konkurence a pokud nebudete spokojen, tak nenajdete jiného programátora, který by dokázal algoritmus upravit. Nemusím vám říkat, že mozek je základ. Někde ve vaší korespondenci jsem zahlédl odkaz na řídicí systém firmy WAGO. To je myslím cesta správným směrem. Dejte si jen pozor na to, že je to volně programovatelný systém a ten nemůže být „chytřejší“ než jeho programátor. KNX ovládání je podle mého zbytečný luxus, ale neznám místní podmínky a může být opodstatněné. My většinu aplikací řešíme v řídicích systémech firmy AMiT, ale ani WAGO není problém.
  3) Vybrat si firmy na základě těchto projektů a jakékoli změny nechat „posvětit“ projektantem, protože realizační firmy často bezmyšlenkovitě zaměňují za lacinější náhrady, až je z toho paskvil, který vůbec nerespektuje myšlenku projektanta.

Odesílatel: ro@seznam.cz