Souhrn z technické prohlídky – AC Heating

   Dobrý den pane Valtere, navazuji na naši komunikaci z neděle 28. srpna 2022 20:16 (https://valter.byl.cz/akumulacniho-vytapeni-castecne-nechat-nebo-kompletne-vymenit). Pro Vaší informaci se mi asi nejvíce líbí firma AC Heating, která si sama vyrábí regulaci a používá čerpadla Toschiba. Zdá se mi, že mají dost zkušeností a myslím, že budou schopni zregulovat i tu krbovou vložku. Přeposílám jejich návrhy viz přílohy a text níže. V úterý se jdu podívat k nim na tu technologii a vyjasnit si rozpočet, který je pro mě nějak nesrozumitelný. Zatím nejsou nejlevnější, ale také ne nejdražší. Také se rozhoduji, zda přes čerpadlo ohřívat i užitkovou vodu.

   Dobrý den, práci AC Heating jsem viděl a nevypadalo to špatně. Je to na Vás, ale za mě OK. Jen pár drobností:
 1) Dopředu si nechte přesně popsat, jak bude provoz a regulace probíhat, ať nejste poté zklamaný a případně se máte od čeho odpíchnout, pokud to nebude chodit podle vašich představ.
 2) Nechte si vyčíslit roční provozní náklady, ať to můžete porovnat v ostatními a máte o nich představu.
 3) Umístění prostorového snímače na schodišti se mi nezdá jako vhodně zvolené (komínový efekt po schodišti do horního podlaží). Vyzkoušejte vhodnost měřením na místě klasickým teploměrem.
 4) Elektro připojení konzultujte se svým elektrikářem, včetně cenové nabídky (nebude to za pár stovek) a revize (ať zajistí elektrikář -> přesně ví co jeho revizní technik požaduje).

Odesílatel: petr@doka.com