Výměna TR200 na FR120

   Dobrý den, máme kotel Junkers Eurostar 24kW s prostorovým termostatem TR200. Ten se bohužel asi zbláznil. Místnost vytopí na požadovanou teplotu, ale jakmile zmáčknu měsíček, tak teplota povyskočí o 1 - 1,5 st. Po vypnutí měsíčku se teplota vrátí. To stejné dělá i při zmáčknutí sluníčka. Teplota náhle spadne na termostatu o 1st. Navíc při výpadku proudu, stačí jen cca 1 minuta tak termostat ztratí vše co může. Musí se nastavit celý znova. Neudrží nic. Zvažuji výměnu za FR120 a dotaz zní, musí se něco nastavit, aby fungoval správně nebo stačí jen odpojit starý a namontovat nový termostat? Děkuji za odpověď.

   Dobrý den, hlavní problém bude se zálohovacím kondenzátorem. S ohledem na stáří regulátoru a kotle může být problémů více. Pokud nemáte čas nebo chuť se s TR200 zabývat a v nejbližší době nechcete měnit kotel, tak je FR120 správná volba.
   Přepojení je bezproblémové (stejné svorky). Při přepojování vypněte kotel. Na kotli se nic nenastavuje. Správně nastavit FR 120 to už je jiná, ale dá se. Stáhněte si návod k regulátoru a zhodnoťte, jestli jste ho schopen správně nastavit. Pokud ne, kontaktujte svého servisního technika a nechte ho regulátor koupit, zapojit a nastavit. Poté eliminujete jakékoli dohady ze strany servisního technika.

   Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. Kotel budeme měnit za cca 2-3 roky. Budeme dávat opět Junkers. Zálohovací kondenzátor jaký. V tomto se vůbec nevyznám, ale nechal bych to opravit. Jeden je v odkazu, na který odpovídáte jedné paní, která to řešila také. Je to on? Děkuji.

   Dobrý den, pokud to bude určitě Junkers, tak není problém. Zálohovací kondenzátor jsme řešili například zde: https://valter.byl.cz/oprava-termostat-junkers-tr-200 , https://valter.byl.cz/kotel-junkers-nedrzi-uzivatelske-nastaveni atd. Pozor, nemusí to být jediná závada.

Odesílatel: martin@seznam.cz