Wifi termostat

   Dobrý deň. Mam ten istý kotol Junkers ZWR 24-3 KE 23 a chcel by som k nemu pripojiť wifi termostat Computherm 400RF. Termostat sa skladá z dvoch častí. Z izbového wifi termostatu a bezdrôtového prijímača, ktorý sa pripojí ku kotlu . Len mi poraďte ako. Viem že prijímač mám pripojiť normálne do siete L-N ale potom tam mam ešte svorkovnicu NO - COM – NC. Poprosím, ktoré čísla z kotla majú byt prepojene. Ja si myslím že 8 a 9...len neviem ktoré kde.. Ďakujem.

   Dobrý den, opět upozorním, že tento kotel není připraven na prostorový termostat. Měl by být použit prostorový regulátor. Je to jako byste dával na automobil pneumatiky, které tam nepatří. Pojede to, ale jak?
   Pokud i tak chcete termostat použít, tak odpojte stávající regulátor z kotlových svorek 1 (hnědý drát), 2 (černý drát), 4 (modrý drát) a svorky prostorového termostatu NO a COM propojíte na kotlové svorky 8 a 9 (vedle svorek 1,2,4,5). Zapomeňte vyndat klemu (černý propoj mezi svorkami).

   Ďakujem pekne za odpoveď. To zn, že kotol pôjde hneď na "plne obrátky", dobre tomu rozumiem, že akoby sa pomaly nepredhrieval..
Je pravda, že nim nekúrime často, ale občas keď nie sme doma, potrebujem riešiť veci na diaľku.. Preto som kúpil wifi termostat.. Ďakujem ešte raz..

   Dobrý večer, pro příště doporučuji zjistit si možnosti ještě před koupí, protože ne všechno jde připojit na cokoli. Mohlo se klidně stát, při horším výběru, že by prostorový přístroj nešel použít.
   Kotel nebude regulovat svůj výkon vůbec, nebo až při dosažení požadované teploty topné vody. Je to jako byste jezdil automobilem plný plyn / brzda, nic mezi tím. Uznáte, že to není úplně vhodné na spotřebu. Jestliže ale tuto zvýšenou spotřebu vykompenzuje dálkové ovládání (kotel nepoběží zbytečně), tak proč ne.

Odesílatel: vigy@gmail.com

Komentáře

WiFi termostat2

Dobrý den, poprosím o radu, jak zapojit WiFi termostat ke kotli. Plynový kotel je Beretta Mynute Boiler Green 25 B.S.I.E. Wifi prostorový termostat je WBW2.

Obrázek: 

WiFi termostat2 - odpověď

   Dobrý den, upozorním, že pracujete se síťovým napětím 230V, takže by zapojení měl provést elektrikář. Dále máte jen jeden pokus, poté zničíte kotel, proto by bylo vhodné, aby to zapojil, už kvůli záruce, servisní technik. Nicméně, zapojení je takové, že svorky L, N na termostatu zapojíte na přívodní svorky kotle (levá horní svorkovnice) a svorky COM a NO termostatu na pravou část svorkovnice M6 („čokoláda“ vpravo nahoře; vyndáte černou klemu a místo ní zapojíte kontakt prostorového termostatu).